Hugh Jackman sa vracia ako Wolverine v novej ukážke tretieho Deadpoola

Hrdina Wolverine zo slávnej série X-Men sa vracia. Možno patríte medzi fanúšikov súčasných komiksových vesmírov a možno nie. Určite ste však už počuli o filmovej sérii, ktorá Hollywood ovládala ešte oveľa skôr, ako vôbec začala prvá fáza MCU.

Wolverina alias Logana sme v modernom filmovom spracovaní mohli vidieť ešte v roku 2000, kedy mal premiéru prvý film série X-Men. Hugh Jackman sa stal komiksovou ikonou a postavu najznámejšieho mutanta stvárnil v mnohých ďalších snímkach či už ako hlavný hrdina, alebo vo vedľajšej úlohe. 


V roku 2017 režisér James Mangold pripravil tejto postave hrdinský odchod do večnosti vo filme Logan, ktorý sa od celej série líšil mierou brutality, ale aj výrazne hlbšou psychologizáciou postáv. Pre divákov to bola emotívna rozlúčka s obľúbeným hrdinom a vyzeralo to, že Hugh Jackman po takomto uzavretí už z roly nadobro vystúpil. Lepší koniec si pre Wolverina nikto želať nemohol. 


Lenže do dedičstva po Loganovi sa pustili Ryan Reynolds a režisér Shawn Levy. Dvojica tvorcov, ktorí stoja za chystaným tretím pokračovaním satirického Deadpoola si pre divákov pripravili prekvapenie a pomaly ho odhaľujú. Reynolds v nedávnej minulosti zverejnil niekoľko videí na svojom Youtube kanáli, v ktorých divákov pripravoval na “oživenie” Wolverina. V novej ukážke pre film Deadpool a Wolverine už môžeme vidieť legendárneho komiksového mutanta v plnej paráde. 


Trailer odhaľuje nie príliš vrúcny vzťah medzi Deadpoolom a Loganom. Tí sa v minulosti stretli ešte vo filme X-Men Origins: Wolverine. Ryan Reynolds odvtedy svoju postavu pretransformoval do satirického antihrdinu, ktorý neustálym sebauvedomovaním narúša klasický filmový a príbehový formát. To môžeme jasne vidieť aj v najnovšej ukážke. Tvorcovia sa znova pokúsia zmiešať dramatický príbeh s tvrdým humorom a násilím, pričom môžeme aj tentoraz očakávať početné narážky na históriu X-Menov či politické udalosti vo svete. V neposlednom rade sa bude Reynolds v kine znova prihovárať priamo divákom a vysmievať sa tradičným filmovým konvenciám. Predstaviteľ Deadpoola divákov už dávnejšie ubezpečil, že Wolverine, ktorého v novom filme uvidia, bude iný ako ten, ktorého poznali z predošlých filmov. Jeho odkaz by tak mal zostať neporušený. 


Premiéra filmu Deadpool a Wolverine je naplánovaná na 25. júla 2024Spracoval Matúš Trišč

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno