V nedeľu 22. septembra sa na Hrade Modrý Kameň už po piatykrát uskutoční Modrokamenská hudobná slávnosť.


Na stredovekom hrade v jednom z najmenších slovenských miest sa občianske združenie ORGANYzácia v spolupráci s miestnym Múzeom bábkarských kultúr a hračiek snaží oživiť tradíciu profesionálnych hudobných produkcií so špičkovými interpretmi. Od minulého roku sa na koncertoch zúčastňujú aj žiaci Základných umeleckých škôl, ktorí najprv trávia čas s profesionálmi na skúškach a v závere festivalu sa stávajú súčasťou ich koncertu. Žiaci z Modrého Kameňa a okolia získavajú výnimočné skúsenosti pri práci so špičkovými slovenskými interpretmi, v programe sa stávajú sólistami alebo plnohodnotnými členmi profesionálneho komorného telesa.
Po minuloročnej spolupráci so sláčikovým Mucha Quartetom sa tohto roku stretnú dvaja mladí hudobníci s členmi crossoverového kvarteta ALEA, ktoré sa špecializuje na hudbu argentínskeho skladateľa Astora Piazzollu. S akordeonistom Borisom Lenkom, huslistom Stanislavom Palúchom, klaviristom Danielom Buranovským a kontrabasistom Jánom Krigovským sa predstaví flautistka Katarína Guttenová zo ZUŠ Modrý Kameň a klarinetista Zoltán Straňák zo ZUŠ Balog nad Ipľom.
Boris Lenko a ALEA patria k priekopníkom uvádzania hudby Astora Piazzollu na Slovensku. Piazzollu po celom svete preslávili snahy adaptovať argentínske tango do formového rámca klasickej hudby a integrácia do klasických koncertných dramaturgií.


Festival otvorí recitál vynikajúceho slovenského klaviristu Ladislava Fančoviča s atraktívnym programom z diel Fryderyka Chopina.


Hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia, festival finančne podporil Hudobný fond.
Hlavný organizátor: o.z. ORGANYzácia. Spoluorganizátor: SNM-Múzeum bábkarských kultúr a hračiek


MODROKAMENSKÁ HUDOBNÁ SLÁVNOSŤ
Nedeľa 22. septembra

17.00 Ladislav Fančovič – klavír
Fryderyk Chopin: Valčíky a scherzá

18.30 ALEA (Boris Lenko – akordeón, Stanislav Palúch – husle, Daniel Buranovský – klavír, Ján Krigovský – kontrabas)
Argentínske tango v hudbe Astor Piazzolla
spoluúčinkujú žiaci Základných umeleckých škôl

Zdroj textu a foto: ORGANYzácia

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno