Dvojka uvedie nový dokument RTVS Tí, ktorí zostali

RTVS pripravila pre divákov špeciálny komponovaný večer, ktorý sa bude venovať vojenskému konfliktu na Ukrajine. V utorok 13. septembra na Dvojke uvedie nový dokument RTVS Tí, ktorí zostali a nadväzujúcu diskusiu v relácii Večera s Havranom.

Nový dokument RTVS Tí, ktorí zostali prináša príbehy ľudí, ktorí neutiekli a napriek ohrozeniu života ostali: pomáhať, žiť, prežívať. Keď sa svet 24. februára tohto roku dozvedel o ruskom vojenskom útoku na Ukrajinu, v momente sa všetko zmenilo – do zdanlivo stabilnej Európy prišiel chaos. Ako reakciu na vojnu a hrôzy s ňou spojené, sa Viera Dubačová s kameramanom Michalom Vasiľom rozhodli ísť na miesta, ktoré ruská armáda okupovala a bombardovala – Irpiň, Buča, Hostomeľ, Ozera. Premiéru programu si môžu pozrieť diváci na Dvojke v utorok o 22.00 h.


 

O 22.25 h bude vo vysielaní Dvojky nasledovať diskusia v relácii Večera s Havranom. Putinova vojna proti Ukrajine trvá vyše polroka, no koniec sa zdá vzdialenejší, ako na začiatku. Ako bude vyzerať vojna v nasledujúcich mesiacoch a kedy skončí? Na túto tému budú diskutovať hostia, ktorí boli od toho momentu viackrát na Ukrajine a videli na vlastné oči ako to tam naozaj vyzerá. Do štúdia RTVS prijali pozvanie režisérka a aktivistka Viera Dubačová, režisér Pavol Pekarčík a reportér Tomáš Forró.


 

Zdroj: TS Stanislav Čačko, PR manažér RTVS


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno