V piatok 9. septembra sme uzavreli našu fotosúťaž, do ktorej ste prispeli desiatkami fotografií. Naša porota už vybrala víťaza, teraz je rad na vás, milí čitatelia. Pozrite si výber poroty portálu mojakultura.sk a hlasujte za záber, ktorý najviac oslovil vás. Čas máte do konca týždňa!

Teší nás, že do našej FOTOSÚŤAŽE ste prispeli mnohými, mimoriadne zaujímavými fotografiami z rôznych letných festivalov – najmä hudobných, či už na Slovensku, ale aj v zahraničí. Každý týždeň prišlo do našej redakcie mnoho pútavých fotografií dokumentujúcich najmä hudobné festivaly – ich atmosféru, publikum, interpretov. Dominovali najmä žáner rock-pop či jazz, ale nechýbalo ani zastúpenie folklóru.


Z mnohých fotografií bolo jasné, že boli „cvaknuté“ na mobil – napriek tomu (alebo práve preto) sa podaril výnimočný okamih zachytiť. Napokon, aj v tom je čaro fotografie – zachytiť tú správnu emóciu, byť v správnom mieste na právnom čase…


Mnohí ste nám poslali aj profesionálne fotografie, takže skutočne je z čoho vyberať a aj my v redakcii sme sa „zapotili“, kým sme vybrali víťaznú fotografiu. Tú vám zatiaľ neprezradíme, aby sme neovplyvnili hlasovanie. Každý z členov našej redakcie mal možnosť vybrať dve fotografie zo všetkých, ktoré k nám za celé obdobie prišlo do redakcie. Našu redakčnú porotu tvorili: šéfredaktor Anton Faraonov, ktorý je zároveň profesionálny fotograf, takže jeho pohľad bol na túto súťaž naozaj výnimočný. Na fotografiu sa díva úplne iným pohľadom ako my bežní smrteľníci. Analyzuje svetlo, kompozíciu a mnoho ďalších detailov, ktoré my ostatní možno vnímame len podvedome (ak ich teda vôbec vnímame, pravda). Napokon, práve Anton Faraonov ju aj vymyslel.


Ďalšími členmi poroty boli marketingový manažér Peter Kürtyredaktorka Zuzana Vachová. Každý mal svoj vlastný pohľad na fotografiu, disponuje vlastným cítením, vnímaním hudby a pre každého je kľúčové – čo sa týka fotografického umenia, niečo iné. Napokon však predsa zvíťazila jediná fotografia…


Keďže jedného víťaza už máme, teraz zverejňujeme fotogalériu vybraných fotografií, ktoré ste nám zaslali. Nebudeme publikovať autorov, iba názvy, aby ste mohli hlasovať. Hlasovať sa bude prostredníctvom interakcii (Páči sa mi to / Super / Cítim s vami atď.) na našej Facebookovej fanpage Moja Kultúra SK. Druhého víťaza určíte vy a pôjde o fotografiu s najväčším počtom interakcií – uzávierka je 18. septembra.

Pre hlasovanie kliknite na tento odkaz a následne si z albumu súťažných fotografií vyberte vášho favorita, ktorému dáte svoj hlas lajkom. 

1. FINÁLOVÁ FOTOGRAFIA – bez názvu

2. FINÁLOVÁ FOTOGRAFIA – Spadla z oblakov

3. FINÁLOVÁ FOTOGRAFIA – Red Hot Chili Peppers na Lovestream festivale v Bratislave

4. FINÁLOVÁ FOTOGRAFIA – Pasieš, pasieš? – Pasiem, pasiem

5. FINÁLOVÁ FOTOGRAFIA – bez názvu

6. FINÁLOVÁ FOTOGRAFIA – Čakanie na kapelu? Dá sa to aj
štýlovo!

Dvoch výhercov čakajú atraktívne ceny:

  1. Hlavnú cenu venuje parkovací systém ParkDots od spoločnosti PosAm (parkdots.comwww.posam.sk):
    • Darčekový balíček, ktorý obsahuje bluetooth reproduktor, USB kľúč, solárnu nabíjačku, piknikovú deku, tričko a ďalšie hodnotné ceny.

  2. Zberatelia ocenia podpísané albumy z vydavateľstva SLNKO RECORDS:
  3. Kozmetický balíček od spoločnosti Beiersdorf Slovakia s.r.o.:
    • balíček značkovej kozmetiky NIVEA od medzinárodnej kozmetickej spoločnosti, ktorá na našom trhu zastupuje popredné svetové značky.

  4. Vstupenku na premietanie filmu Krásne bytosti v Kine Lumière od spoločnosti FILMTOPIA.

Spracovala: redakcia mojakultura.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno