Umenie si vždy nájde svoju cestu. A nie je tomu inak ani v prípade Starého divadla Karola Spišáka v Nitre, ktoré sa v týchto dňoch pridáva k ostatným kultúrnym stánkom na portáli návstevnik.online. Na to, aby sa úchvatný svet bábkového divadla zjavil aj u vás doma, teraz stačí už len jeden klik.


Pre fanúšikov bábkového sveta, pre malých i veľkých, pre starých i deti, ale aj pre tých, ktorí si doteraz ešte nenašli čas a priestor objaviť fascinujúci druh umenia, máme skvelú správu! Vďaka Starému divadlu Karola Spišáka v Nitre, a vďaka portálu navstevnik.online môže odteraz každý vstúpiť do krajiny rozprávok, ktorej vládnu drakovia, bojuje sa o princezné a zažívajú sa nevídane dobrodružstvá.


Vo virtuálnom repertoári divadla, ktoré datuje svoj vznik už v roku 1951, nájdeme napríklad klasický príbeh o troch nerozlučných kamarátoch, ktorí vďaka svojim neobyčajným vlastnostiam pomôžu princovi na ceste za krásnou pannou. To sú Dlhý, Široký a Bystrozraký, ktorých už dávno poznajú všetky deti. O tom, ako začal svet, ale aj o jeho fungovaní rozpráva inscenácia s názvom Stvorenie. Úvahy o veľkoleposti momentov, ktoré mali vplyv na vznik života, biblické a vedecké teórie, krásy ukryté v prírode vôkol nás – to všetko a ešte omnoho viac nájde každý počas 50 minút unikátneho čierneho divadla. Kompletné zhrnutie inscenácie nájdete aj na našom webe


Príbeh o bolesti, porozumení, zúfalstve, trápnosti a hanbe. Hovorí sa v ňom o láske, o smrti a o katastrofe. Hra o tebe, ktorý chceš byť sám sebou! Tak nejak by sa dala v skratke charakterizovať inscenácia Prízraky, ktorá sa taktiež dostala do užšieho výberu virtuálnych diel Starého divadla Karola Spišáka.


Cena za virtuálnu vstupenku je 4€, presné dátumy a časy jednotlivých vysielaní nájdete priamo na webe navstevnik.online. Ponuka je skutočne zaujímavá a je len na vás či si vyberiete jedno z diel, alebo podporíte všetky.

Spracovala: redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto: archív Starého divadla Karola Spišáka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno