Divadlo Aréna si dnes pripomenie jubileum Jozefa Adamoviča

Životné jubileum divadelného i filmového herca, režiséra a pedagóga – výnimočnú osobnosť, JOZEFA ADAMOVIČA, ktorý by dňa 23. apríla 2019 oslávil 80. narodeniny, si v divadle Aréna dnes pripomenú premietaním filmu Hájnikova žena o 17:00. Vstup je voľný!


Dramatizácia eposu P. O. Hviezdoslava je oslavou mravnej čistoty slovenského ľudu. Cez súdny proces s hájnikom Michalom Čajkom, ktorého súdia za vraždu mladého pána Artuša, sledujeme v retrospektíve udalosti, ktoré k procesu viedli.

V hlavnej úlohe Miša Čajku sa predstavil Jozef Adamovič, jeho ženu stvárnila Božidara Turzonovová.


Dramatický príbeh sa začína na súde, kde stojí obžalovaný horár, sirota po starom hájnikovi, Mišo Čajka. Priznáva sa k vražde mladého grófa Artuša Villániho, ktorého v snímke brilantne hrá Michal Dočolomanský.


Príbeh mladej krásnej ženy hájnika Čajku zobrazuje skutočný obraz dvoch sociálnych vrstiev, pánov a ich posluhovačov. Postavy Hviezdoslav ani režisér snímky Jozef Pálka ukazuje v realistickom svetle a vďaka tomuto faktu v nej možno nájsť paralely aj so súčasnosťou.

Tvorcovia

Réžia Jozef Pálka

Predloha Pavol Országh Hviezdoslav

Scenár Jozef Pálka

Kamera Jozef Brezanský

Hrajú: Božidara Turzonovová, Jozef Adamovič, Viliam Záborský, Michal Dočolomanský, Jozef Čierny, Ivan Rajniak, Vladimír Durdík st., Leopold Haverl, Samuel Adamčík, Hana Meličková, Mikuláš Huba, Marián Gallo, Daniel Králik, Teodor Piovarči a ďalší.

Po premietaní filmu Hájnikova žena si o 19:00 môžete  pozrieť ďalší legendárny film – Muž, ktorý luže. Francúzsko-československý film o neznámom cudzincovi, ktorý si vďaka svojmu rozprávaniu a klamstvám získava priazeň a lásku viacerých žien.

Krátko po vojne sa do malého slovenského mestečka vracia muž menom Boris. V miestnej krčme sa dozvedá o istom Jánovi, ktorý sa stratil. Prichádza do jeho domu a predstaví sa rodine ako jeho priateľ. Rozpráva im príbeh, končiaci Jánovou smrťou. Jedného dňa sa však Ján vráti…

Príbeh o pravde a lži v hlavnej úlohe so skvelým JEAN-LOUIS TRINTIGNANTOM, ovenčeným cenou za najlepší mužský herecký výkon na MFF Berlín, po prvýkrát uvedú v divadle Aréna v HD kvalite v slovenskom znení.

Zdroj textu a foto: Divadlo Aréna, ©Slovenský filmový ústav/Autor: Anton Podstraský/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno