Ochutnávku v poradí už šiesteho albumu s názvom Žijute, ktorý vyjde 29. októbra v českom vydavateľstve Minority Records, odhaľuje hudobníčka, speváčka a producentka Beata Hlavenková. Videoklip Pořád je to tak, ktorý vychádza spoločne s novým albumom, natočili herečka a režisérka Petra Nesvačilová a filmárka a fotografka Anežka Horová.

Urobiť klip pre Beatku je pre mňa veľká radosť, nakoľko si vážim jej hudbu a spevácky talent. A v kombinácií s Anežkou Horovou sme spoločne vytvorili impresiu, pocit, blízkosť, ktorú pieseň nesie a teraz je na vás všetkých. Užite si Beatkin klip a pieseň,“ hovorí o tvorbe videoklipu Petra Nesvačilová.


Hudba a text skladby Pořád je to tak vznikali v spolupráci s vynikajúcim hudobníkom a dátovým architektom Lukášom Duchovičom.

„Petra veľmi vníma odkaz spevákov a speváčiek. Rada im kuká do očí a vníma ich emócie a rozpoloženie pri hudobnej výpovedi. Pesnička Pořád je to tak je až akousi modlitbou založenou predovšetkým na hlasoch, preto bola prirodzenou voľbou. S Anežkou Horovou si v koncepte a procese veľmi rozumeli. Pre všetkých troch išlo o krásnu spoluprácu,“ dodáva Hlavenková.


Hlavenková, držiteľka dvoch Cien Anděl, sa po soundtracku filmu Zátopek opäť naplno zamerala na sólovú dráhu a na konci októbra novinku Žijute nielen vydá, ale taktiež 31. októbra novinku pokrstí v pražskom divadle Archa. Okrem jej Kapely Snů, tvorenej Oskarom Törökom, Patrickom Karpenstkim a Milošom Klápště sa objavia na krste aj ďalší hostia.

Hudba k filmu Zátopek Beaty Hlavenkovej: orchester, klavír, ľudová pieseň a pulz behu


Na pripravovanú dosku ich pozvala rovno 11 a nájdeme medzi nimi mená ako Rich Perry, Adam Koller, Thom Artway, Oto Klempíř, Tomáš Neuwerth, David Stypka a ďalší.

Žijutě vychádza na CD, vynile a v digitálnej distribúcii. Vinyl mastering pripravil Miles Showell v štúdiách Abbey Road v Londýne, ktorý taktiež stojí za albumami Amy Winehouse, Tori Amos či Dua Lipa.

Zdroj: TS Anna Mašátová upravená redakciou mojakultura.sk


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno