Slovenský fotograf a novinár Andrej Ďuríček vzdáva hold Parížu a jeho obyvateľom v pokračovaní svojej fotografickej výstavy spred 15 rokov.

Pred pätnástimi rokmi fotograf a novinár Andrej Ďuríček predstavil v Galérii Francúzskeho inštitútu prvú sériu svojich fotografií z Paríža. Pod názvom Parížania ňou vzdal hold obyvateľom mesta, ktoré si aj napriek enormnému náporu turistov a cudzincov zachováva svoju šarmantnú identitu. Výstava Parížania II je pokračovaním tohto príbehu…


Rovno pod Eiffelovkou hrajú miestni každý deň svoj pétanque, hoci okolo nich sa rozlieha hovor snáď vo všetkých jazykoch sveta. Na nábreží Seiny, hneď pri katedrále Notre-Dame môžete stále stretnúť rybárov striehnucich na úhory, zatiaľ čo po rieke sa preháňa jedna výletná loď za druhou… A, áno, stále je najlepšou dobrotou teplá bageta z pekárne či káva pri malom stolčeku na chodníku.

Prijmite pozvánku do Galérie Francúzskeho inštitútu na Slovensku na výstavu fotografií Andreja Ďuríčka, ktoré vám sprostredkujú nielen typickú vôňu tohto mesta, jeho atmosféru, ale aj život jeho obyvateľov. Hovorí fotograf: “Do Paríža sa vždy rád vraciam. Teším na dôverne známe výjavy a podnety – od zvláštnej vône metra až po hlučnú premávku na Rue de Rivoli. Hoci od prvých fotiek, ktoré som v tomto milovanom meste spravil, prešli viac ako dve desaťročia, Paríž je stále Paríž. A verím, že to tak bude aj potom, ako pominie súčasná hrozba. À bientôt!”


Zdroj: Francúzsky inštitút na Slovensku

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno