Aké sú voľby v Amerike?

Väčšina divadiel, ktoré majú v lete prázdniny, postupne prezrádza, aké tituly uvidíte v sezóne 2019/2020. Čo Vás čaká v Divadle Aréna?


Jednou z úspešných komédií je aj inscenácia NOVEMBER, ktorá bude súčasťou novej sezóny Divadla Aréna. Slovensko má už prezidentské voľby za sebou. Ako však také voľby prebiehajú v USA?


Aj v nadchádzajúcej sezóne 2019/2020 môžete nazrieť do útrob Bieleho domu a zistiť ako prezident so svojim tajomníkom trávi pracovný čas týždeň pred voľbami. Okrem niekoľkých vojenských konfliktov, medzinárodných blamáží, atentátu, prepisovania dejín a prijímania úplatkov sa zaoberá v prvom rade horúčkovitou snahou o geniálny ťah, ktorý by mu zachránil vopred prehraté voľby.


Brilantná komédia NOVEMBER o „krajine neobmedzených možností“ s ohromnou dávkou politickej nekorektnosti ironizuje predstavy o západnej demokracii a odhaľuje absenciu morálky v politike.


Jana Oľhová, Tomáš Maštalír, Boris Farkaš (Foto: Oleg Vojtíšek)

Inscenácia NOVEMBER z pera Davida Mameta mala v Divadle Aréna premiéru 9.12.2011. Dvojnásobná premiéra to bola pre herca Tomáša Maštalíra. ktorý sa v úlohe prezidenta predstavil na doskách Arény po prvýkrát.

Tvorcovia
Réžia Martin Čičvák
Preklad Zuzana Šajgalíková
Dramaturgia Martin Kubran, Zuzana Šajgalíková
Scéna Tom Ciller
Kostýmy Marija Havran

Hrajú
Charles Smith Tomáš Maštalír
Archer Brown Boris Farkaš
Clarice Bernsteinová Jana Oľhová
Zástupca národného združenia chovateľov moriakov Martin Hronský
Dwight Grackle, indián Ľubomír Paulovič

Zdroj text, foto a video: Divadlo Aréna

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno