Píše sa rok 2011. 19-ročný Jann Mardenborough trávi väčšinu času na PlayStation, hrá kultové Gran Turismo a poráža všetkých, ktorí sa mu odvážia postaviť. Najradšej by sa však posadil za skutočný volant a získaval trofeje na okruhoch. Mladík z waleského Cardiffu netuší, ako ďaleko ho jeho sny a túžba pretekať napokon dostanú.

V rámci kampane na spopularizovanie značky totiž príde marketér automobilky Nissan so zaujímavým nápadom – vyhlásiť súťaž pre hráčov Gran Turisma, v ktorej hlavnou cenou je miesto v stajni Nissan. Jeden z gejmerov dostane príležitosť stať sa skutočným jazdcom. V takzvanej GT Akadémii sa stretnú tí najlepší z najlepších, no čoskoro si uvedomia, že ich virtuálne skúsenosti na skutočné preteky nemusia stačiť…


Uznávaný režisér Neill Blomkamp (Chappie, District 9) bol očarený týmto skutočným príbehom. Sám je fanúšikom áut a automobilizmu a film chcel nakrútiť čo najviac autenticky. Vo filme sa preto objavia desiatky svetoznámych a obdivovaných áut od Nissanu GT-R Nismo cez Lamborghini Huracan či Corvette C8.R až po Ferrari 488 GT3 EFO. Niet divu, že sám režisér film opisuje ako „splnený sen“. 

V úlohe idealistického marketéra, ktorý s nápadom na GT Akadémiu prišiel, sa prestaví Orlando Bloom (Piráti z Karibiku, Pán Prsteňov). Na pomoc pri premene gejmerov na jazdcov si zavolá bývalého, dávno zabudnutého pretekára, ktorého stvárnil populárny David Harbour (Stranger Things, Black Widow). V hlavnej úlohe jazdca-gejmera Janna Mardenborougha sa prestaví vychádzajúca hviezda Archie Madekwe (Midsommar). Táto trojica hrdinov, ktorých zdanlivo všetci odpísali, sa v novinke bude snažiť zmeniť motošport a všetkým dokázať, že aj nepravdepodobné sny sa môžu premeniť na realitu.


Zaujímavosťou je, že v úlohe Jannovej mamy sa objaví bývalá členka Spice Girls a dnes manželka šéfa stajne Red Bull vo Formule 1, Gerri Halliwell Horner. Jeho otca stvárni Djimon Hounsou s dvoma oscarovými nomináciami a skutočný Jann vo filme dokonca zastával aj pozíciu šoféra-kaskadéra


Pozornejší diváci si už v prvých ukážkach mohli všimnúť, že niektoré miesta na pretekárskych okruhoch nápadne pripomínajú náš Slovakia Ring. Americký veľkofilm sa skutočne nakrúcal aj u nás a už podľa prvých trailerov ponúkne strhujúcu akciu aj silné emócie. Pozrite si ten najnovší: 

 

Synopsa: Akčný film je inšpirovaný skutočným príbehom obyčajného tínedžera Janna, ktorého vášňou je hranie kultového Gran Turisma. Keď sa prihlási do súťaže o možnosť pretekať na skutočnom okruhu, je odhodlaný získať prestížne miesto v stajni Nissan. No čoskoro zistí, že v reálnych pretekoch je v stávke oveľa viac, než si kedy dokázal predstaviť spoza obrazovky počítača. Orlando Bloom, David Harbour a vychádzajúca hviezda Archie Madekwe sa predstavia v akčnej jazde filmového génia Neilla Blomkampa (Chappie,  District 9), z ktorej tuhne krv v žilách.

IBA V KINÁCH OD 10. AUGUSTA 2023.

 

Zdroj: TS Zuzana Vašková, PR manažérka

Zdroj foto: ITAFILM

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno