Uvedenie inscenácie Scény z rodinného života bude sprevádzať otvorenie výstavy protivojnového fotografa Jána Husára. Otvorenie výstavy za prítomnosti Jána Husára bude v deň predpremiéry novej inscenácie, teda vo štvrtok 14. marca o 17.30 hod. vo foyeri Štúdia DAB v Nitre.

Inscenácia Scény z rodinného života rozpráva príbeh rodiny, ktorej najbližšie vzťahy ovplyvní vojna. Tvorcovia inscenácie zámerne nešpecifikujú o akú vojnu ide. Zaoberajú sa témou vojny všeobecne tým, ako vojna vplýva na medziľudské vzťahy, ako mení optiku človeka a jeho vzťah k svetu, životu, svojim najbližším. „Aj preto pripravovaná výstava Jána Husára nezachytáva iba jednu vojnu. Pracujeme na výbere fotografií, ktoré zachytávajú viaceré konflikty. Budú tam určite aj fotografie z vojny na Ukrajine, ale aj fotografie z konfliktov v Gaze, Iraku, Somálsku či v Izraeli. Výstava na približne 20 paneloch predstaví takmer 40 fotografií, ktorých stredobodom je človek vo vojne. Nielen členovia armády, dobrovoľníci či záchranári, ale aj civilisti zasiahnutí vojnou. Ľudia, utekajúci pred vojnou, ľudia, ktorí stratili najbližších, ľudia, ktorým vojna zobrala domov,“ uviedla  kurátorka výstavy Slavka Civáňová.


Ján Husár. Foto: Robo Homola

Ján Husár žije v Nitre. Už 15 rokov dokumentuje vojnové konflikty po celom svete. Sám o sebe hovorí, že je „protivojnový“ fotograf. Študoval morskú biológiu na univerzitách v Oxforde a v Exeteri, pôsobil pri Rade Európskej únii, spolupracoval s National Geographic či s televíziou History Channel. 


Zdroj: TS Pavol Ivan, PR manažér


Titulná foto: FB Ján Husár


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno