Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

CODEnsemble – SeasOne

14. apríla | 19:00 - 20:30

7,07€

Skladateľ a dirigent Marián Lejava predstaví projekt s názvom „SeasOne“. Je to debut jeho novovzniknutého komorného súboru „CODEnsemble“, ktorý plánuje uvádzať skladby súčasných skladateľov a diela klasickej hudby minulých storočí. Ich cieľom je objavovať a „dekódovať“ hudbu pre poslucháčov – hrať novú hudbu ako keby tu bola stáročia a starú akoby bola práve napísaná. „Stará hudba má právo zostať sviežou, neopočúvanou a nová hudba by mala byť súčasťou našej každodennej praxe.“(dirigent a skladateľ Marián Lejava)


▬▬▬ ► Prvý koncert je kombináciou diel štyroch súčasných autorov. Dominantou koncertu „SeasOne“ je koncertantné dielo Quad – pre husle a 15 nástrojov francúzskeho súčasného skladateľa Pascala Dusapina. V slovenskej premiére ho uvedie huslista Milan Paľa.


► Svojou skladbou – The Drencher´s Code I (nucleus), ktorá zaznie v svetovej premiére, nadväzuje Marián Lejava na svoju myšlienku dekódovať hudobné kódy a rozhodol sa verejnosti poodhaliť svoje kompozičné “alter ego”.


► Pre autora Petra Dana Ferenčíka zostáva skladateľskou mantrou zvukovo-priestorový fenomén. V slovenskej premiére zaznie ďalšie jeho dielo – Somehow unsure – perchance not, v ktorom experimentuje s netradičným rozmiestnením interpretov v koncertnej sále.


► Krátke dielka zo série nemeckého velikána Wolfganga Rihma sú ozdobou celého programu a pochádzajú z jeho slávneho cyklu s veľmi tematickým názvom pre tento koncert – „Chiffre“.

VSTUPENKY: Vstupenky na www.tootoot.fm alebo hodinu pred koncertom na mieste konania.

PROGRAM: • PASCAL DUSAPIN • „Quad“ – koncert pre husle a 15 nástrojov – slovenská premiéra • WOLFGANG RIHM • „Chiffre I“ pre ansámbel – slovenská premiéra • MARIÁN LEJAVA • „The Drencher´s Code I (nucleus)“ for eight players – svetová premiéra • PETER DAN FERENČÍK • „Somehow unsure – perchance not“ pre 15 nástrojov – svetová premiéra • WOLFGANG RIHM • Chiffre VIII pre ansámbel – slovenská premiéra

 

USPORIADATEĽ: O.Z. MUSICode

ÚČINKUJÚCI: Milan Paľa, husle – sólista Marián Lejava, umelecký vedúci a dirigent CODEnsemble: Martina Kamenczay Kuštárová – flauta, pikola Barbora Gálová – flauta Alžbeta Struňáková – hoboj Horia Dumitrache – klarinet, basklarinet Martina Kamenská Lišková – klarinet, basklarinet Aleš Chutný – fagot Juraj Ofúkaný – lesný roh Mikuláš Duranka – trúbka Branislav Belorid – trombón Ladislav Fanzowitz – klavír Peter Kosorín – perkusie Andrej Gál – violončelo Ken Wassim Ubukata – violončelo František Výrostko ml. – kontrabas

Facebookmail

Podrobnosti

Dátum:
14. apríla
Čas:
19:00 - 20:30
Cena:
7,07€
Webstránka:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61552106913435

Miesto udalosti

Moyzesova sieň
Vajanského nábrežie 12
Bratislava, Západoslovenský 811 02 Slovenská republika
Telefón:
+421 948 409 169
Webstránka:
View Miesto udalosti Website

Organizátor

OZ MUSICode
Telefón:
0902055543
Email:
codensemble.sk@gmail.com
Webstránka:
View Organizátor Website