Prvý mimoriadny symfonický koncert Slovenskej filharmónie a šéfdirigenta Daniela Raiskina sa uskutoční vo štvrtok 8. septembra v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie. Koná sa v spolupráci s Japonským veľvyslanectvom na Slovensku. Sólistom večera bude japonský huslista Daishin Kashimoto, koncertný majster Berlínskych filharmonikov. Koncert sa začne o 19.00.

Na štvrtkovom večernom koncerte si pripomenieme storočnicu trvania slovensko-japonských diplomatických vzťahov. V interpretácii husľového virtuóza Daishina Kashimota zaznie Nostalgia pre husle a sláčikový orchester,  jedného z najvýznamnejších skladateľov súčasnej japonskej hudby Tōru Takemitsu, ktorú skladateľ venoval pamiatke A. Tarkovského. V interpretácii renomovaného huslistu zaznie aj Koncert pre husle a orchester č. 2 D dur, KV 211 Wolfganga Amadea Mozarta. Skladateľ ho  skomponoval ako 9-ročný  v Londýne. Program uzavrie Symfónia č. 3 F dur, op. 90 Johannesa Brahmsa.


Koncert 8. septembra 2022 platí aj  pre abonentov a návštevníkov, ktorí mali zakúpené vstupenky na zrušené koncerty 26. a 27. mája 2022, A10/B10 – v minulej koncertnej sezóne. Vstupenky na náhradný septembrový koncert budú k dispozícii v Pokladnici SF od pondelka 22. augusta po predložení abonentky z minulej sezóny alebo vstupenky zakúpenej na pôvodný termín koncertu, alebo pri výmene abonentiek v pokladnici SF od 25. septembra 2022.


Pokladnica je otvorená v pracovných dňoch: po 9.00 – 14.00 h, ut – pi 14.00 – 19.00 h a hodinu pred koncertom v mieste jeho konania.


Zdroj: TS Slovenská filharmónia


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno