Sisa Michalidesová nahrala album, ktorý sa vás dotkne a zanechá stopy

Slovenská skladateľka a flautistka Sisa Michalidesová, dvojnásobná držiteľka ceny Esprit za najlepší jazzový album roka (Dream Rhapsody, 2015 a Chloe, 2017), pozýva k vypočutiu v poradí svojho štrnásteho autorského albumu – CD Drops of Me.

Autorka vstupuje na jazzovú scénu prekvapivo v komornom zoskupení, v ktorom účinkujú: harfistka Mária Kmeťková, Pavol Bereza, dynamický a virtuózny gitarista, Robert Vizvári, citlivý basgitarista, spolutvorca atmosféry s poetickou flautistkou Sisou Michalidesovou. Krištáľovú čistotu zvuku vdýchol albumu Peter Preložník. Inšpiráciu z hudobného obsahu čerpal autor básní a fotografií na obale CD, Peter Konečný.


Album s jedenástimi skladbami plynie vľúdne a jasne, melodické a zvukomalebné bohatstvo, vynikajúce inštrumentálne výkony vťahujú diváka do mágie hudby.


Slovo českého kritika Jana Hoceka sa dotýka charakterov kľúčových skladieb: „Dance Floor for Me sa skvie výraznou melódiou nádeje, v objatí farieb zvuku prúdia a zvonia ich línie. Catrine je sýtená ambientnou náladou, townerovskou gitarou a pozvoľna boptnajúcou harfou. PPP je najdramatickejšou skladbou, prechádza rozohrávaním dialógov gitarovej vášne a iskrivo nežnej harfy, aby kraľovalo sólo virtuóznej gitary miestami dokonca flamencovej. Coincidences and creams je krehká, v nálade starých časov, s priezračnou melódiou a clivým flautovým chórusom. Klaun je posmutnelý, melancholický i skočný. Tance sú mámivo rozvírené, akoby víly, tanečníkov unášali vzdušné prúdy za slobodou…“


Samotná autorka dopĺňa: „Album je ako kvapky, ktoré sa vás dotknú a zanechajú stopy. Stopy, ktoré prenikajú do hlbín vašej duše a tam, kdesi hlboko započujete hudbu…


Informácie:

Sisa Michalidesová – Drops of Me (LP Studio)

Kredit:

Sisa Michalidesová – kompozície, aranžmány, zobcová flauta, flauta

Mária Kmeťková – harfa, aranžmány

Pavol Bereza – gitara, aranžmány

Robert Vizvári – basgitara

Peter Preložník – mix a mastering

 

Zdroj: redakciu informovala agentúra Music Press

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno