Čo robiť, keď sa vzdelanie, po ktorom človek celý život túži, stane biľagom? Keď sa vedomosti stanú nástrojom ovládania a utláčania? Keď je človek podozrivý už len tým, že nosí okuliare? Čo robiť, keď sa vulgárnosť masy stane cnosťou, nevedomosť nevinnosťou a brutalita „spravodlivým hnevom“? Dokáže sa vzdelanosť a kultúrnosť ubrániť a obhájiť si svoje postavenie?

Na tieto i na mnohé iné otázky odpovie už tento štvrtok 2.12. od 20:00 dielo Ali Rachmanovovej Ruské denníky. Rachmanovovej denníky zobrazujú osudy mladého, po vzdelaní túžiaceho dievčaťa z kultúrnej rodiny počas revolúcie a občianskej vojny v Rusku. Sú nesmierne silným, autentickým a sugestívnym rozprávaním o dobe, ktorá sa vymkla z kĺbov, rozprávaním desivým, no zároveň i hlbokým, odkrývajúcim najtemnejšie zákutia ľudskej duše.


 

V predstavení, ktoré bude môcť každý sledovať z pohodlia svojho domova, sa predstaví plejáda skvelých hercov. František Kovár, Zuzana Fialová, Richard Stanke či Zdena Studenková, to je len špička  hereckého obsadenia hry. Viac o hre nájdete aj na našom webe v recenzii Barbary Brathovej


Ruské denníky na Bielu sobotu


Ruské denníky budú vysielané naživo zo Slovenského národného divadla a bude ich možné sledovať prostredníctvom portálu navstevnik.online. Cena vstupenky je 10€.


Spracovala: redakcia mojakultura.sk 
Zdroj foto: Robert Tappert


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno