Príchod Godota: Love Portrait

V stredu 12. júna 2019 o 20:00 uvedie A4 – priestor súčasnej kultúry pohybovo-tanečnú performance v réžii Jara Viňarského, ktorá mala premiéru tohto roku v marci.


Občianske združenie Príchod Godota vzniklo z dôvodu, aby sa umelci na voľnej nohe, mohli stretávať a zároveň pracovať pod istou platformou. Slovná hračka slávneho existencionálneho diela Čakanie na Godota, skrsla v hlave herečky Heidi Šinkovej. Skupina hercov sa orientuje najmä na nekomerčné umenie.

„Povedal(a) si, „milujem ťa“. Prečo je to tak, že to najneoriginálnejšie, čo môžeme povedať jeden druhému je zároveň to, čo tak veľmi potrebujeme počuť? … Nikto z nás to nepovedal prvý, no aj tak, keď to vyslovíš ty a vyslovím to ja, rozprávame ako divosi, ktorí sa naučili dve slová a tie uctievajú.“
/Jeanette Winterson: Zapísané na tele / Written on the Body/


LOVE PORTRAIT nie je zobrazením žiadnej konkrétnej lásky alebo príbehu o nej. Je to zvádzajúci energetický tok naživo vytváranej hudby, subtílne submisívna performancia dvoch obnažených tiel a dvoch do seba zamilovaných pisoárov „od Marcela Duchampa“. Nakoniec aj svetelná hravá show, ktorej sa nikto z divákov nemusí už iba prizerať, ale na chvíľu sa do nej trebárs ponoriť.


réžia: Jaro Viňarský
účinkujú: Heidi Šinková, Peter Tilajčík
hudba, zvuk: Lukáš Kubičina
svetelný design: Karel Karlos Šimek, Milan Slama
produkcia: Príchod Godota

Text: anotácia k predstaveniu – doplnená redakciou mojakultura.sk

Zdroj foto: produkcia: Príchod Godota

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno