Pozrite si dokument o Ericovi Claptonovi v Kine Lumière

“Clapton je Boh”. Graffiti s týmito slovami zaplavili celý Londýn a Eric Clapton sa stal vďaka svojej unikátnej hre na gitaru národným hrdinom. Dodnes je bezpochyby jednou z najväčších ikon hudobného sveta a patrí medzi najlepších bluesových gitaristov.


„Možno ste zaregistrovali, že od 22. mája Kino Lumière opäť premieta. Ale keďže kapacita kinosál je v týchto dňoch ešte veľmi znížená, rozhodli sme sa pokračovať v cykle Music & Film v Kine Lumière zatiaľ len v podobe kina online. Ponúkame vám možnosť navštíviť Kino Lumière doma, resp. umožniť Kinu Lumière, aby vás spolu s ďalšími fanúšikmi a fanúšičkami dobrých, nielen hudobných, filmov navštívilo u vás doma. Po PJ Harvey: A Dog Called Money a Mystify Michael Hutchence sme pre vás vybrali dokument Eric Clapton, ktorý mal premiéru v našich kinách 30. marca 2018, ale na celom Slovensku ho doteraz videlo len 1 023 divákov, čo je podľa mňa veľká škoda. Pretože film je výborný, plný skvelej hudby a mnoho zaujímavostí sa o Claptonovi sa z neho dozvedia i tí, ktorí si myslia, že o ňom vedia úplne všetko,“ píše dramaturg cyklu Music & Film v Kine Lumière, Miro Ulman.
V cykle Music & Film v Kine Lumière sme už bol uvedený záznam koncertu Eric Clapton: Live at the Royal Albert Hall a dokument Eric Clapton – Life in 12 Bars, je jeho výborným doplnkom. O Claptonovi v ňom rozprávajú John Mayall, Roger Waters či exmanželka Pattie Boydová, ktorá mimochodom inšpirovala dvoch svetoznámych gitaristov k napísaniu desiatich piesní. A samozrejme i Eric sám.


„Ak by ste Claptona chceli vidieť naživo, tak je európske turné sa presunulo na máj a jún 2021. Zatiaľ si ho vychutnajte aspoň v našom Kine Doma,“ pozýva na sledovanie unikátneho dokumentu Miro Ulman.

Viac o filme:
Dokumentárny film Eric Clapton prináša divákom nevšedný intímny pohľad na umelcov osobný život, kariéru, vzostupy a pády. Dokument je vierohodný aj vďaka tomu, že je doplnený o rozprávanie samotného gitaristu a jeho blízkych zostavené z minulých i novo zaznamenaných rozhovorov.
Divákom sa naskytne možnosť nahliadnuť do Ericovho osobného archívu, v ktorom sú videozáznamy z jeho najlepších koncertov a zo zákulisia, domáce videá, súkromné fotografie, listy a osobné zápisky z Ericových denníkov. Claptonov talent je znázornený úprimne a pravdivo, bez pozlátky. Za jeho úspechmi totiž stoja najmä ambície, tvrdá práca a bohužiaľ i životné tragédie.
Svoju kariéru Eric Clapton zahájil v roku 1963 založením skupiny Roosters, potom postupne uplatňoval svoj vplyv a štýl predovšetkým v skupinách The Yardbirds, The Bluesbreakers a The Cream. Hral s Johnom Lennonom a Yoko Ono v Plastic Ono Band, spolupracoval s Georgom Harrisonom, B. B. Kingom. Riešil tiež závislosť na alkohole a drogách, prepadal depresiám. Stretla ho aj vážna osobná tragédia. Ale tieto kritické okamihy dokázal prekonať a ďalej sa venuje hudbe.


Upozornenie: Predstavenie je možné sledovať len na Slovensku, nekupujte si vstupenky, ak ste v zahraničí.

Eric Clapton
Eric Clapton: Life in 12 Bars
Spojené kráľovstvo, 2017,135 min., MP12
Réžia: Lili Fini Zanuck
v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami

Vstupenky: http://www.kino-lumiere.sk/klient-863/kino-241/stranka-8409/film-226686

Zdroj: Miro Ulman – dramaturg cyklu Music & Film v Kine Lumière

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno