V rámci cyklu Hudobná mozaika sa už tradične predstavujú mladí špičkoví interpreti, ktorých vystúpenia organizuje Slovenská filharmónia v spolupráci s International Holland Music Sessions (IHMS). Tentokrát sa v Malej sále predstaví INGENIUM TRIO.

Koncert sa koná v režime OTP, aktuálne pre 100 návštevníkov v Malej sále SF. Na koncerte je povinné prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom.


International Holland Music Sessions (IHMS) je organizácia, ktorá  usporadúva majstrovské kurzy vedené poprednými umelcami súčasnosti pre laureátov najvýznamnejších svetových medzinárodných súťaží a následne organizuje ich koncertné turné  v popredných sálach Holandska vrátane Concertgebouw Amsterdam, ako aj ďalších európskych štátoch a v Rusku.


V utorok 16. novembra sa v Malej sále SF predstavia traja  mladí interpreti –  klavirista András Moldoványi, huslistka Ke Li a violončelista Matyás Hotzi, ktorí spoločne tvoria INGENIUM TRIO. Sformovali ho počas štúdia na budapeštianskej Lisztovej akadémii. Komorné zoskupenie koncertuje po celej Európe a zúčastňuje sa majstrovských kurzov u popredných umelcov. Program koncertu ponúkne Divertimento B dur Wolfganga Amadea Mozarta, Klavírne trio B dur Ludwiga van Beethovena, Elegické trio g mol Sergeja Rachmaninova, Klavírne trio B dur Franza SchubertaKlavírne trio a mol Piotra Iľjiča Čajkovského, ktoré skladateľ venoval „pamiatke veľkého umelca“ Nikolaja Rubinsteina. Koncert sa začne o 19.00 h.


Zdroj: TS redakciu informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka SF
Zdroj foto: International Holland Music Sessions/Gabor Valuska


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno