V piatok doobeda sa uskutoční tretia Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov, ktorí sa v aktuálnej sezóne na sériu koncertov prihlásili. Uskutoční sa v dvoch frekvenciách o  9.30 a 11.30. V piatok 14. apríla navštívi bratislavskú Redutu 1400 žiakov.

Ak so školou Hudobnú akadémiu nenavštevujete, pozývame vás na sobotný Rodinný koncert, 15. 4. 2023 o 16.00, s rovnakým programom. Deti sa zoznámia s ORGANOM – najväčším a najzložitejším hudobným nástrojom, ktorý je súčasťou chrámov alebo koncertných sál. Interpret si ho so sebou nenosí.


„Moderátor Martin Vanek vám predstaví ORGAN v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie, ktorý váži až 200 kg. Aká je história tohto nástroja, z čoho sa skladá a ako znie? O jeho krásnom zvuku vás presvedčí slovenský organista Marek Vrábel. Kráľovský nástroj v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie neprehliadnete, všimnete si ho hneď pri vstupe na koncert. Patrí k tým najväčším píšťalovým organom na Slovensku! Pripravená je aj tombola, v ktorej môžete získať pekné ceny na záver pútavého hudobno-slovného popoludnia,“ pozýva na podujatie tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova.


Zdroj: redakciu informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie.


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno