Martin Škrtel: Buď, alebo – s takým názvom prišiel do kín dokumentárny film o jednom z najúspešnejších futbalistov slovenskej športovej histórie. V najbližších dňoch ho budú premietať v mestách na celom Slovensku, do niektorých dokonca známy športovec zavíta, aby fanúšikov osobne pozdravil. Premiérovému publiku ho predstavil v utorok 26. septembra v bratislavskom kine CINEMAX Bory.

 

Škrtel snímku uviedol spoločne s filmovými tvorcami, na čele s režisérom Petrom Větrovským, ktorý má na svojom konte aj úspešné dokumenty o Attilovi VéghoviJanovi Kollerovi. Aktuálny film predstavuje futbalistovu bohatú kariéru od náročných začiatkov, cez pôsobenie v FC Liverpool, až po návrat na Slovensko a ukončenie kariéry. Priestor dostanú mnohí z jeho známych kolegov, ale aj najbližšia rodina, ktorá pozná Martina nielen ako športovca, ale aj ako manžela, brata či syna.


 

Publikum premiéry neskrývalo nadšenie a dojatie z filmu, ktorý vyprevadilo na cestu kinami. Medzi známymi tvárami nechýbali bývalí futbalisti Robert Vittek, Marek Sapara, Filip Hološko, Róbert Tomaschek alebo futbalový tréner Vladimír Weiss st. Športovú obec zastupoval aj hokejista Richard Lintner. Prišli však aj viaceré mená umeleckej sféry – raper Patrik Rytmus Vrbovský, hudobník Igor Kmeťo či moderátorka Iveta Malachovská s manželom, operným spevákom Martinom Malachovským.


 

V najbližších dňoch čaká film cesta kinami a v niekoľkých z nich sa Martin Škrtel stretne s fanúšikmi, aby uviedol premietanie a po jeho skončení sa zúčastnil autogramiády. Vo štvrtok 28. 9. navštívil kino CINEMAX Bory v Bratislave, v piatok navštívi 29. 9. kino CINEMAX Trenčín, v sobotu 30. 9. kino CINEMAX Novum v Prešove a CINEMAX Košice, v nedeľu 1. 10. potom ukončí svoje turné kinami CINEMAX Banská Bystrica a CINEMAX Nitra. Dokumentárnu snímku Martin Škrtel: Buď, alebo do kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film.


INFORMÁCIE O FILME:


ÚČINKUJÚ:
Martin Škrtel, Barbora Škrtelová, Matheo Škrtel, Dušan Škrtel starší, Jana Škrtelová, Dušan Škrtel mladší, Marcela Škrtilova, Karol Csonto, Martina Dobrenková, Jamie Carragher, Steven Gerrard, Luis Suarez, Rafael Benítez, Roman Neustädter, Juraj Kucka, Ján Ďurica, Vladimír Weiss starší, Vladimír Weiss mladší, Marek Hamšík, Michal Gašparík, Martin Mikovič, Lenka Jurišičová, Šimon Fuzák, Vlastimil Petržela,  

TVORCOVIA:
Scenár: Petr Větrovský
Réžia: Petr Větrovský
Kamera: Robert Štaffen, Lizaveta Kharkovich, Dominik Besler, Petr Větrovský
Strih: Lizaveta Kharkovich
Zvuk: Viktor Krivosudský, Robert Štaffen,
Producent: Petr Větrovský (VDN Promo)
Film: Česko/ Slovensko
Žáner: dokument
Uvedenie do kín: 28. 9. 2023

 

Zdroj: TS Peter Gašparík, PR manažér spoločnosti Continental film

Zdroj foto: Continental film

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno