V rámci Cyklu Music & Film v Kine Lumière sa 15. augusta o 19:00 uskutoční výnimočná projekcia režisérskeho zostrihu oscarového filmu Woodstock.


Počas leta 1969 prežilo pol milióna ľudí z rôznych spoločenských vrstiev tri neobyčajné dni. Woodstock bol udalosťou, ktorá zmenila jednu generáciu– koncert, ktorý svojim vplyvom a rozsahom nemal obdobu a ktorého hlavným mottom boli mier a hudba. Film zachytávajúci nielen vystúpenia legiend ako Joan Baez, Joe Cocker, Crosby, Still,& Nash, Jimi Hendrix, Jefferson Airplane, Janis Joplin, Santana, Ten Years After, či The Who ale i atmosféru počas príprav koncertu a jeho priebehu získal Oscara za najlepší dokument.

Snímka zobrazuje unikátny koncert, ale najmä prežívanie hudby masovým publikom. Dnes sa tento legendárny rockový festival považuje za kultový nielen pre skvelé výkony účinkujúcich, ale najmä dosah a vplyv hudby na spoločnosť, ktorá má silu spôsobiť katarziu. Pôvodná, nezostrihaná verzia filmu má takmer 4 hodiny. Áno, dočkáte sa aj dažďa a následného kúpania sa v blate…


Plánovaný koncert k 50. výročiu bol zrušený, ale Kino Lumière vám ponúkne presne v deň kedy sa začal prvý Woodstock už niekoľkokrát beznádejne vypredaný režisérsky zostrih filmu i so slovenskými titulkami.


Woodstock
USA, 1970, 224´
v pôvodnom znení (anglicky), slovenské titulky, MN 15
Po dvoch hodinách bude 10 minútová PRESTÁVKA!

Réžia: Michael Wadleigh
Účinkujú: Joan Baez, Canned Heat, Joe Cocker & The Grease Band, Country Joe McDonald, Country Joe & The Fish, Crsoby, Stills & Nash, Arlo Guthrie, Richie Havens, Jimi Hendrix, Jefferson Airplane, Janis Joplin, Santana, John Sebastian, Sha Na Na, Sly & The Family Stone, Ten Years After, The Who…

TS: Cyklus Music & Film v Kine Lumière – správa bola upravená a doplnená redakciou mojakultura.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno