Druhá časť plánovanej série Avatar ešte ani nebola uvedená v kinách a jej režisér už má nakrútený prvý akt štvrtého pokračovania, hoci premiéra filmu je  naplánovaná na december 2026.

Rozsah franšízy, na ktorej Cameron pracuje už vyše jedného desaťročia (a stále nekončí) nemá vo svetovej kinematografii obdobu. Pomocou najmodernejších technológií nakrúca štyri veľkolepé pokračovania súčasne. Producent Jon Landau tvrdí, že sa tak deje najmä z logistických dôvodov. Spravidla sa takýto systém nakrúcania využíva kvôli efektívnejšej práci s kulisami aj hercami. Takisto sa vďaka tomu eliminujú vizuálne rozdiely medzi jednotlivými pokračovaniami. Finále série v podobe piatej časti by sa malo uskutočniť koncom roka 2028.


Ťažko si len predstaviť produkciu v takomto rozsahu pri tak veľkých projektoch. Zostáva len veriť, že investovanie dvoch dekád do jednej filmovej série sa Cameronovi vyplatí a prinesie niečo, čo sme ešte nevideli. Už teraz sa však ozývajú hlasy z celého sveta, ktoré popierajú záujem o nové tituly, keďže od uvedenia prvej časti ubehlo 13 rokov a mnohí na avatara už aj zabudli.  


Momentálne môžete v kinách vidieť vynovenú verziu prvého dielu z roku 2009. Svetová premiéra druhej časti s názvom Avatar: Cesta vody bude 16. decembra 2022.

 

Spracoval: Matúš Trišč


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno