HBO zverejnilo zelený a čierny trailer druhej série Rodu Draka

Ak patríte medzi fanúšikov spletitých a epických príbehov Západozeme, určite vám v roku 2022 neunikla prvá séria Rodu Draka, ktorá divákom odchovaným na Hrách o tróny pomohla zabudnúť na nie príliš vydarený koniec dlhoročného fantasy seriálu. Rod Draka si vyslúžil uznanie od kritikov aj širokého obecenstva a nové trailery ukazujú, že seriál si chce našu priazeň zaslúžiť aj druhou sezónou.

Nové ukážky ukazujú prípravy na veľkú občiansku vojnu alebo Tanec drakov, kde proti sebe stoja dve znepriatelené strany rodu Targaryenovcov. Rhaenyra Targaryen v čiernom traileri obhajuje svoje právo na Železný tron, zatiaľ čo v zelenom traileri znejú argumenty, ktoré následníctvo trónu po Viserysovi prisudzujú Aegonovi II Targaryenovi. 


Autor knižnej predlohy George R.R. Martin sa vyjadril, že dve frakcie Targaryenovcov sa chystajú rozpútať boj tak veľkolepý, že tvorcovia seriálu od HBO budú potrebovať najmenej štyri série, aby zachytili celý priebeh vojny. Vedenie HBO však takéto plány zatiaľ nepotvrdilo. Je však pravdepodobné, že sa z Rodu Drakov stane dlhoročná záležitosť, tak ako to bolo v prípade Hry o tróny. 


V novej sérii sa opäť vracia Matt Smith ako princ Daemon Targaryen, Eve Best ako Rhaenys Targaryen, Olivia Cooke ako kráľovná Alicent Hightower či Rhys Ifans ako Otto Hightower. Objavia sa však aj nové tváre a postavy, ako napríklad Tom Taylor ako Lord Cregan Stark, Clinton Liberty ako Addam z Hullu či Jamie Kenna ako Ser Alfred Broome. 
Spracoval Matúš Trišč


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno