Do kín mieri Slúžka: film od žien, o ženách a pre ženy

Pozrite si nové zákulisné zábery z atraktívnej filmovej novinky. 

„Ženám sa nepatrí starať do mužských záležitostí.“ 


„Buď milá!“


„Nebuď ako z cukru!“

Ak ste žena, je pravdepodobné, že ste sa s týmito alebo podobnými vetami za svojho života stretli už aspoň raz. Zároveň ide o citáty z nového filmu Mariany Čengel Solčanskej, divácky najúspešnejšej slovenskej filmovej režisérky. 


Historická dráma Slúžka rozpráva príbeh kamarátstva medzi slúžkou a slečnou z bohatej rodiny, ktoré prerastie do niečoho viac. To všetko v čase, kedy ženy u nás ešte nemali ani volebné právo, nieto ešte právo na lásku podľa vlastného výberu. Film sa totiž odohráva na začiatku 20. storočia a predstaví aj príbehy ďalších žien, za ktoré v tom čase rozhodovali muži

Zuzana Mauréry stvárňuje pani domu a strážkyňu patriarchátu („Na všetko som stále sama!“), Vica Kerekes naivnú slúžku Lízu („Kúpi mi domček a bude za mnou chodiť.“) a Aňa Geislerová nekompromisnú kuchárku Kristínu („Tak má byť, ako žena chce.“).

Film je srdcovým dielom talentovaných žien – spisovateľky Hany Lasicovej a filmárky Mariany Čengel Solčanskej. Je to snímka od žien, o ženách a pre ženy, ktoré v jej príbehu nájdu množstvo situácii a tém aktuálnych aj dnes. 

Film Slúžka prichádza do kín už vo štvrtok 2. februára 2023.

 

Zdroj: TS Peter Gašparík, PR manažér Continental film

Zdroj foto: Igor Stančík

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno