Ubehlo už 14 rokov od premiéry posledných epizód obľúbeného seriálu Monk. Slávny detektív a germofobik s obsedantno-kompulzívnou poruchou na konci svojho príbehu rozlúštil najväčší a najosobnejší prípad zo všetkých – vraždu svojej manželky Trudy, pričom sa zoznámil aj so svojou nevlastnou dcérou Molly, o ktorej existencii dovtedy nevedel. 

Foto: Steve Wilkie/PEACOCK

V novom filme s názvom Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie uvidíme posledný prípad Andriana Monka, ktorý má zahŕňať práve udalosti okolo novinárky Molly a jej svadby. Znova tak pôjde o veľmi osobný prípad, ktorý stojí medzi detektívom a jeho zaslúženým dôchodkom. 


Foto: Steve Wilkie/PEACOCK

O filmovom “dovetku” úspešného a oceňovaného seriálu sa opakovane hovorilo niekoľko rokov, no tvorcov rozhýbala až karanténa počas koronavírusu. Americká streamovacia služba Peacock pred troma rokmi vytvorila varietnú show s cieľom podporiť divákov izolovaných vo svojich domácnostiach. Herec Tony Shalhoub sa v prvej časti programu vrátil do roly Monka, aby divákom ukázal, ako prežíva pandémiu detektív s panickým strachom z baktérií, nečistôt a vírusov. 


V novom filme, ktorého nakrúcanie začalo v máji 2023, uvidíme nie len Tonyho Shalhouba, ale aj herečku Traylor Howard ako asistentku Natalie Teegerovú, Teda Levina ako kapitána Stottlemeyera či Jasona Gray-Stanforda ako poručíka Randyho. 


Prvé epizódy seriálu Monk boli odvysielané ešte v roku 2002 a seriál sa nakrúcal nepretržite do roku 2009. Film Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie by mal na americké obrazovky prísť 8. decembra 2023. Na Slovensku ho zrejme uvidíme v ponuke inej streamovacej služby. 


Foto: PEACOCK

Za filmovým projektom stoja producenti pôvodného seriálu Andy Breckman (autor scenára nového filmu), David Hoberman a Randy Zisk, režisér pripravovanej novinky. Do postu výkonného producenta sa mal vrátiť aj samotný herec Tony Shalhoub, ktorý zastrešoval aj seriálový projekt. Spracoval Matúš Trišč

Zdroj titulnej foto: PEACOCK

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno