Denzel Washington sa vracia v tretej časti strhujúcej  akčnej filmovej série ako nemilosrdný Equalizer a znovu sa postaví hrubej sile organizovaného zločinu, aby vymohol spravodlivosť pre bezbranných.

Okrem talianskej mafie čelí aj vlastným démonom a tak je záverečná kapitola oveľa osobnejšia. „Chce sa odstrihnúť od minulosti poznačenej násilím, hľadá vykúpenie, no sám seba sa pýta, či v drsnom nastoľovaní spravodlivosti nezachádza priďaleko a či to stále robí zo správnych dôvodov,“ hovorí režisér Antoine Fuqua (Training Day, Ostreľovač).


V zdanlivo ospalom Taliansku sa Robert McCall sa ocitá v situácii, kedy potrebuje pomoc. Preto sa telefonicky spojí so začínajúcou ambicióznou analytičkou CIA, a hoci sa nikdy nestretli, funguje medzi nimi istá spriaznenosť. Hrá ju Dakota Fanning, ktorá s Washingtonom hrala pred 20 rokmi ešte ako malé dievčatko v trileri Muž v ohni a dodnes sú si blízki. 


Denzel Washington má 68 rokov, ale je v neuveriteľnej forme a úloha akčného neohrozeného ochrancu spravodlivosti v mene utláčaných ho zjavne stále baví. Drvivú väčšinu svojich akčných scén zahral osobne. Sám sa venuje boxu a tak sú jeho pohyby úplne prirodzene rýchle, výbušné a účelné. 


Strhujúca napínavá akcia je ešte premyslenejšia a drsnejšia, než doposiaľ. Načo by Equalizer mrhal na zabitie chlapa dvoma pohybmi, ak stačí jeden? Protivníkov vyraďuje maximálne úspornými a fatálne drsnými spôsobmi, akoby čas vo svete mrazivo sústredeného Roberta McCalla plynul úplne mimo akýchkoľvek pozemských fyzikálnych zákonov.


Podarí sa Robertovi McCallovi konečne namiesto chladnokrvného pokoja zabijaka nájsť vytúžený pokoj a zmierenie?

Príďte sa pozrieť na film Equalizer 3: Záverečná kapitola. Itafilm ho uvádza do kín už 31. 8. 2023.

Synopsa: Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii.

 

Zdroj: TS Zuzana Vašková, PR manažérka spoločnosti Itafilm

Zdroj foto: Itafilm

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno