Darkness Positive sa po lete hlásia s novým repertoárom. Novinku Zahynul z pripravovaného albumu predstavujú rovno s dvomi videoklipmi.


Okrem oficiálneho vizuálu zverejňujú aj jeho inštrumentálnu verziu, ktorou vyzývajú hudobníkov aby si “zajamovali” spolu s nimi.


Čo sa počtu videoklipov týka, kapela Darkness Positive patrí jednoznačne k najaktívnejším kapelám na slovenskej hudobnej scéne. Po singli Poď von vydanom začiatkom júla sa uletené jazz-rock-funkové trio vracia k pôvodnej DIY koncepcii, t.j. klipmi natáčanými na mobil upravovanými v skicári. Prekvapiť fanúšikov sa Darkness Positive darí každým ďalším počinom a inak tomu nebude ani v tomto prípade. Novinku Zahynul prinášajú s videoklipom v rovno dvoch verziách.


Darkness Positive – Zahynul:


Okrem oficiálnej verzie, pri ktorej si tentokrát pomohli kamerou zhotovenou z mobilných telefónov, lepiacej pásky a robotického vysávača, prichádzajú aj s inštrumentálnou verziou skladby nazvanou Zahynul [Clap Yo Hands Version]. Tá má poslúžiť ako podklad pre interaktívny projekt, pomocou ktorého chcú Darkness Positive osloviť na hudobnú spoluprácu šikovných hudobníkov, spevákov, raperov či producentov.

Projekt dáva priestor predviesť sa bez akýchkoľvek hraníc či pravidiel, či už spevom, rapom alebo sólom na ľubovoľnom nástroji. „V skladbe dávame priestor na prakticky čokoľvek. Ak by si napríklad aj ty chcel byť súčasťou našej hudobnej rodiny, stačí, ak tvoj pohľad na singel „Zahynul“ zverejníš na niektorej sociálnej sieti s hashtagom #zahynul, ideálne aj s videom. Tešíme sa na všetky možné hudobné pohľady a spojenia, ktoré by nám samým určite nenapadli,” opisuje bubeník kapely a autor videoklipov Matej Richtarčík. Takto vzniknuté nahrávky bude kapela postupne zverejňovať.

Darkness Positive – Zahynul [Clap Yo Hands Version]

Trio Darkness Positive je netradičnou fúziou jazzu, rocku, funku a rapu. Dôvtip a odviazanosť garážového rocku kombinujú s konzervatóriom vštepenou jazzovou precíznosťou a inštrumentálnou kvalitou, ktorými uspokoja aj náročnejšie publikum.Potvrdzujú to aj v tejto novinke. V hudobných žánroch nie sú nijakým spôsobom zviazaný, práve naopak. Mnohí ich síce porovnávajú k Daft Punk, ale podľa názoru našej redakcie je táto formácia oproti novinke Darkness Positive len slabý odvar. Opäť totiž preukázali, že sa neboja experimentovať, ale nemajú to nalinajkované. Zo skladby cítiť absolútnu slobodu „plávania“ v jednotlivých hudobných štýloch a spontánnosť. A fakt, že spravili aj druhú verziu klipu, kde dávajú priestor na jam session, len potvrdzuje, že sú to kreatívni muzikanti.

Debutový album Prvý dojem ohodnotený Cenou novinárov na Radio_Head Awards 2018 vyšiel v októbri minulého roka vo vydavateľstve Slnko Records. Aktuálne sa Darkness Positive venujú príprave nového albumu a na jeseň sa na nich môžete tešiť vo viacerých slovenských kluboch.

JESENNÉ KONCERTY

15.9. – Nitra, Divadelný festival Fokus – Pokus
21.9. – Trnava , Festival YouTopia
27.9. – Zvolen, The Secret Bar
28.9. – Martin, Sommelier /w Basie Frank Band
3.10. – Bratislava, Rock Cafe /w Basie Frank Band
11.10. – Nové Mesto n/V, Blue Note
22.10. – Bratislava, Nu Spirit Bar

Zdroj textu a foto: Slnko Records – správa bola doplnená redakciou mojakultura.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno