Cinematik má reklamnú kampaň vygenerovanú umelou inteligenciou

Medzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany v spolupráci s agentúrou dotcom advertising spúšťa prvú reklamnú kampaň na Slovensku, ktorej vizuál vytvorila umelá inteligencia a to za necelých 20 sekúnd.

Séria vygenerovaných festivalových plagátov, spotov a postov zobrazuje emócie, ktoré prežívajú návštevníci Cinematiku sediaci v kinosálach.


Zdanlivo jednoduché vizuály sú na druhý pohľad trochu zvláštne, miestami až desivé. Keď nám ich agentúra prezentovala, trochu nás zaskočili. Ale v dobrom. Aj festivalové filmy sa často hrajú s diváckymi očakávaniami a končia inak ako sa zdalo na začiatku.” opísal svoje pocity Peter Konečný, člen programovej rady Cinematiku.


„Filmy sú o emóciách a ich prežívaní, filmový festival je vlastne festivalom emócii. Na ich odprezentovanie sme využili niečo, čo emócie nikdy nezažije. Umelú inteligenciu. A ak by nám ľuďom vedela závidieť, určite by sa tomu neubránila. V tom spočíva jednoduchosť a krása tohto pohľadu na kampaň pre Cinematik.“Roj & Dvorecky, kreatívni riaditelia reklamnej agentúry dotcom advertising.


Vizuály vygeneroval OpenAI DALL·E 2 – nový systém umelej inteligencie, ktorý dokáže vytvárať realistické alebo štylizované  obrázky na základe opisu zadaného v prirodzenom jazyku. Dokáže kombinovať rôzne koncepty, atribúty a štýly.


“Pri experimentovaní s Dall-e nás nadchlo, že umelá inteligencia, ktorá dokáže vytvárať dokonalé obrázky štrikovaných zvieratiek, dizajnérskych stoličiek, či historických fotografií jazdcov na T-Rexovi, má problém s verným vizualizovaním obyčajných emócií.” opisuje proces tvorby kampane Marek Szold, Art Director dotcom advertising.

V septembri otvorí svoje brány už po 17. krát Medzinárodný filmový festival Cinematik v Piešťanoch. Milovníci kvalitnej kinematografie si medzi 13. a 18. septembrom užijú viac ako stovku celovečerných a krátkych filmov a zažijú filmový maratón plný emócií. Návštevníci sa môžu tešiť nie len na kvalitný filmový program, ale aj na prestížne filmové súťaže, očakávané premiéry či pestrú zostavu slovenských a zahraničných hostí.

Sedemnásty ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik sa uskutoční od 13. do 18. septembra 2022. Akreditácie sú až do konca augusta k dispozícii za zvýhodnenú predpredajovú cenu na stránkach www.cinematik.sk.

 

Zdroj: TS Peter Konečný

vizuály: dotcom advertising 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno