Brat Bena Afflecka sa v Karlových Varoch predstaví ako režisér

Pred dvoma rokmi si prišiel Casey Affleck do Karlových Varov prevziať Cenu prezidenta festivalu ako čerstvý víťaz Oscara za najlepšieho herca. Tentoraz predstavuje svoj film ako režisér.


Na 54. ročník Medzinárodného filmového festivalu prišiel Casey ako režisér s filmom, ktorý nakrúcal práve počas svojho oscarového víťazstva, dystopie o vzťahu otca a dcéry – Svetlo môjho života.


Karlovy Vary sú jedným z môjich najobľúbenejších festivalov. Minule som tu bol s filmom Prízrak, ktorý bol experimentálny a publikum k nemu bolo veľkorysé,“ pripomenul pre českou premiérou jeho novej snímky. Do Varov s ním prišla aj hlavná predstaviteľka filmu – Anna Pniowsky.


Casey Affleck si spomenul aj na svoju prvú úlohu: „Naša škôlka sa volala podľa Rosy Parks, hrdinky boja za občianske práva. Raz k nám prišla na návštevu a my sme pre ňu pripravili inscenáciu. Ja som hral leva a počas predstavenia mi spadol kostým, napriek tomu som pokračoval. Rosa ma potom pohladila a pochválila ma, ako skvele som reval ako lev,“ zaspomínal si Affleck.


Hlavnú postavu v novej snímke režiséra Afflecka stvárnila Anna Pniowsky.

Mladučká Anna Pniowsky, ktorá hrá vo filme dievča vyrastajúce bez ženského vzoru,  režiséra a kolegu z drámy Svetlo môjho života pochválila: „Tak, ako teraz hrám, je to jeho zásluha, veľa som sa od neho naučila.“ Affleck ako otec dvoch synov chcel pôvodne písať o vzťahu otca a syna: „Ale chlapci ma donútili sľúbiť im, aby ten film nebol o nich. Tak som to radšej zmenil na dcéru,“ uviedol filmár.

Od poslednej návštevy filmového festivalu, sa Affleck za tie dva roky vôbec nezmenil, zhodujú sa návštevníci aj zástupcovia médií. Držiteľ Oscara aj Krištáľového glóbusu je stále nenápadný, pritom výrazne charizmatický človek. Hovorí uvoľneným štýlom, vyžaruje z neho zvláštna nejednoznačnosť, skromnosť a možno i pochybnosti.
Čo sa týka jeho novej snímky Svetlo môjho života, okrem réžie si napísal aj scenár, sám film produkoval a rovnako si v ňom zahral hlavnú postavu. Svetovú premiéru mal tento nezávislý film na festivale Berlinale.

TS: MFF KARLOVY VARY – upravená redakciou mojakultura.sk
Zdroj foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno