Victor Wooten už čoskoro aj s top kapelou The Wooten Brothers

Bude to koncert plný kvalitného funku, jazzu a soulu. Večer 16. mája po prvý raz na Slovensku vystúpi legendárny basgitarista Victor Wooten s The Wooten Brothers. Ak ste fanúšikmi svetovej hudby a chcete zažiť niečo výnimočné nepremeškajte ich koncert v rámci Jarných Jazzákov. Info a vstupenky na www.jarnejazzaky.sk.

„Je skvelé, že na Slovensko príde zostava The Wooten Brothers. Každý doterajší koncert Victora Wootena patril medzi hudobné udalosti roka, spojenie s jeho bratmi je výnimočnou udalosť aj na európskej koncertnej mape,“ teší sa na májový koncert Peter Lipa a dodáva: „Na tomto koncerte odznejú skladby, ktoré ešte Victor na Slovensku nehral. Večer bude totiž najmä o The Wooten Brothers, kapela doteraz vydala niekoľko štúdiových albumov, najnovší Sweat vyšiel len minulý rok. Čaká nás úžasná FUNKY NÁLADA.“


Najslávnejší z bratov je basák Victor Wooten, jeden z najlepších basgitaristov, päťkrát vyhral Grammy. Victor je nielen skvelý hudobník, ale aj špičkový producent, inovátor a spevák. Na basgitaru začal hrať ako dvojročný, v šiestich bol už na šnúre ako člen predkapely Curtisa Mayfrieda – práve s kapelou The Wooten Brothers Band. Kariéru Victora Wootena odštartovala najmä skupina Béla Fleck & The Flecktones, ktorú založil s bratom Royom. Victor koncertoval s legendami ako Branford Marsalis, Mike Stern, Bruce Hornsby, Chick Corea, Dave Matthews, Prince a mnohými ďalšími. Basgitara je jeho najväčšia vášeň. Popri koncertovaní intenzívne tvorí kurzy a semináre, organizuje kemp pre talentovaných basgitaristov.


 Z piatich súrodencov bol Victor najmladší, The Wooten Brothers spolu s ním tvoria Joseph / klávesy, Roy / bicie, Regi / gitara. Kapela sa v tejto zostave vrátila nedávno na koncertné pódiá, prestávku spôsobila smrť piateho z bratov, saxofonistu Rudyho v roku 2010.


Joseph Wooten má závratný zoznam talentov, ktorý je pôsobivý aj na pomery klanu Wootenovcov. V súčasnosti je klávesistom skupiny Steve Miller Band, je skladateľom, motivačným rečníkom, a zároveň aj fantastickým spevákom. Spolupracoval s hviezdami ako Whitney Houston a Kenny G, má vlastnú kapelu, a vypomáha svojmu mladšiemu bratovi ako klávesista, spevák a skladateľ v skupine The Victor Wooten Band. 


Famózny bubeník a perkusionista Roy „Futureman“ Wooten je tiež päťnásobným držiteľom ceny Grammy, spolu s Victorom bol zakladajúcim členom skupiny Béla Fleck and the Flecktones. Roy je známy najmä vďaka svojim zbesilým, nenapodobiteľným vystúpeniam na pódiu, ktoré umocňuje surrealistickým výberom nástrojov: jeho charakteristickými vynálezmi sú The Drumitar či klávesy RoyEl. Jeho pôsobivá sólová kariéra a projekty Black Mozart presahujú žánre klasiky, jazzu, soulu, gospelu a hovoreného slova.

Regi “Teacha” Wooten si svojím charakteristickým gitarovým štýlom akordov, slappingu, tappingu a zbesilého brnkania získal celosvetovú slávu, aj prirovnania k Jimimu Hendrixovi, Frankovi Zappovi a Chuckovi Berrymu. Regi je známy ako „The Teacha” – vyučoval mnohých významných hudobníkov, svojich malých bratov Josepha a Victora učil, keď mal sám len 9 rokov.

Koncert The Wooten Brothers je súčasťou Jarných Jazzákov, ktoré prinesú v máji aj ďalší skvelý koncert – 21. mája bude v Bratislave vystupovať aj geniálny Mike Stern. Informácie a vstupenky sú k dispozícii na www.jarnejazzaky.sk.

Zdroj: redakciu informovala Silvia Turnerová, PR manažérka

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno