Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

World Music Festival Bratislava 2022

18. augusta 2022 - 21. augusta 2022

45€

World Music Festival Bratislava – nové miesta, nové mená, nové zážitky.


Siedmy ročník festivalu world music v Bratislave sa bude konať od 18. do 21. augusta na rôznych lokalitách v historickom centre Bratislavy a vystúpia na ňom hudobníci nielen zo Slovenska, ale aj z Argentíny, Egypta, Kapverdských ostrovov, Poľska, Portugalska a Ukrajiny.


Jeho najväčšou medzinárodnou hviezdou bude Vieux Farka Touré, skladateľ, gitarista a spevák z Mali. Tentoraz je festival súčasťou bratislavského Kultúrneho leta a svojim priaznivcom zo Slovenska i zo zahraničia ponúka pestrú zmes hudby a špičkových interpretov z rôznych kútov sveta. Cieľom siedmeho ročníka najväčšieho festivalu world music na Slovensku je ponúknuť opäť to najlepšie zo slovenskej i medzinárodnej scény.


Festival sa začne vo štvrtok 18. augusta úvodným podujatím v Koncertnej sieni Klarisky, na ktorom vystúpi poľské trio Wernyhora, slovenský multiinštrumentalista Michal Smetanka a ukrajinský hráč na banduru Volodymyr Voyt. Títo interpreti divákom ukážu, ako sú kultúrne a historicky spojené tri susediace krajiny, zdieľajúce množstvo spoločných tradícií a osudov. V ďalších dňoch sa po prvýkrát na Slovensku predstavia interpreti z Kapverdských ostrovov, konkrétne skupina Tabanka s tanečným štýlom funaná, či egyptské duo Tarek Abdallah a Adel Shams el-Din, ktoré prinesie tradičný štýl wasla pre oud a perkusie. Po prvýkrát vystúpi na Slovensku aj Ricardo Silva, vynikajúci hráč na portugalskú gitaru, ktorý okrem iných sprevádzal slávnu speváčku fado Marizu. Južnú Ameriku bude zastupovať Guanaco Trio, ktorého členovia vyrastali v rôznom kultúrnom prostredí, ale spája ich láska k argentínskej hudbe. Mimoriadny zážitok sľubuje aj vystúpenie interpreta z Mali. Vieux Farka Touré je synom slávneho Ali Farka Tourého, trojnásobného držiteľa Grammy v kategórii world music, no podarilo sa mu vystúpiť z tieňa svojho otca. Po úspešnej hudobnej kariére v Severnej Amerike vydal tohto roku nový album Les Racines (Korene), ktorý nadväzuje na najlepšie tradície „púštneho blues“. Tento album predstaví v Bratislave v triu s americkým basgitaristom a malijským perkusionistom. World Music Festival v Bratislave tradične dáva priestor aj známym či začínajúcim hudobníkom zo Slovenska, ktorí sa predstavia domácim fanúšikom i zahraničným delegátom. Tentoraz to budú Sisa Michalidesová so živou verziou albumu Commedia, Ildikó Kali a jej Zlatá panna, Júlia Kozáková s projektom Manuša, chuligán-folkové trio Varkocs a najnovší projekt skupiny Alapastel s vokálnou skupinou Neha!. Okrem koncertov festival ponúkne aj medzinárodnú konferenciu so zahraničnými odborníkmi a workshop pre širokú verejnosť. Medzi tradičné miesta konania ako je nádvorie Zichyho paláca sa zaradia aj niektoré nové, napríklad Koncertná sieň Klarisky, Teatro Colorato či Majestic Music Club.


Viac podrobností o programe festivalu nájdete na internetovej stránke www.worldmusicfestival.sk a na FB https://www.facebook.com/worldmusicfestivalbratislava.

 

Facebookmail

Podrobnosti

Začiatok:
18. augusta 2022
Koniec:
21. augusta 2022
Cena:
45€
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
Webstránka:
https://worldmusicfestival.sk/en/

Miesto udalosti

Bratislava
Námestie pri Eurovea
Bratislava, Slovenská republika
Webstránka:
View Miesto udalosti Website

Organizátor

World Music Festival Bratislava
Email:
info@worldmusicfestival.sk; pr@worldmusicfestival.sk
Webstránka:
View Organizátor Website