Načítám Akcie

« Všetky Akcie

  • This Akcia has passed.

Symfónia umenia – Ohnivá klasika – Cigánski diabli a Slovenskí symfonici

4. septembra 2022 | 18:30 - 20:00

15€ – 29€

Mestská časť Bratislava – Ružinov Vám prináša v rámci medzinárodného multižánrového festivalu Symfónia umenia:

Ohnivá klasika – Cigánski diabli a Slovenskí symfonici


Ohnivá klasika je unikátnym projektom, v rámci ktorého sa na jednom pódiu predstaví jedinečné slovenské zoskupenie Cigánski diabli a Slovenskí symfonici pod taktovkou dirigenta Adriana Kokoša.


Zaznejú najznámejšie melódie z opery Carmen v aranžmánoch Ernesta Šarköziho, obohatené o vlastné variácie, v ktorých dochádza k netradičným a zaujímavým fúziám pôvodnej Bizetovej hudby s inými hudobnými žánrami. Tentoraz však toto dielo vyniká výraznými prvkami španielskeho a cigánskeho temperamentu a ožíva v podobe, v ktorých sú Bizetove romantické melódie majstrovským spôsobom prepojené s prvkami jazzu, flamenca, etna a gypsy music. Obidve telesá sú rovnocennými partnermi, a to dodáva celému večeru neskutočnú energiu a náboj. Všetko je obohatené neobyčajnou virtuozitou, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou umeleckého prejavu Cigánskych diablov.


Druhá polovica večera prinesie melódie populárne, klasické, filmové, ľudové, a taktiež hudbu žánru world-etno. V rámci tejto časti zaznie napríklad „Znelka“ – (parafráza a variácie na Lisztovu Uhorskú rapsódiu č. 3 a slovenskú ľudovú pieseň „Macejko“), taktiež virtuózny „Valčík a Impresie“ pre cimbal, populárny „Montiho čardáš“, alebo Oscarom ovenčená hudba z filmu „Schindlerov zoznam“. Spomenúť treba aj baladu s názvom „Pocta obetiam holokaustu“, v ktorej spev a hudba veľmi citlivo vyjadrujú všetky emócie, ktoré sa prejavovali v takom tragickom období, akou bola 2. svetová vojna.


Podmienky:
Dress code: formal. Organizátor v prípade nevhodného oblečenia, vzhľadom na spoločenskú udalosť, si vyhradzuje právo odmietnuť vám vstup na podujatie.

V prípade nepriaznivého počasia zostanú v platnosti len vstupenky z VIP sektora a koncert sa uskutoční v rovnakom termíne v budove DK Ružinov, Ružinovská 28, Bratislava. Ostatné vstupenky sa vrátia v plnej hodnote.

V prípade nepriaznivého počasia po začatí koncertu sa cena vstupného nevracia.

Facebookmail

Podrobnosti

Datum:
4. septembra 2022
Čas:
18:30 - 20:00
Cena:
15€ – 29€
Akcia Tags:
, , ,
Web:
https://www.symfoniaumenia.sk/event-details/ohniva-klasika

Miesto konania

Námestie pred Pradiarňou 1900
Páričkova ulica
Bratislava, 821 08 Slovenská republika