Azda najobľúbenejší režisér posledných desaťročí, toľkými napodobovaný a stále nenapodobiteľný Quentin Tarantino znova vypustil informácie o svojom ďalšom projekte. V priebehu rokov sa čosi podobné stalo už niekoľko krát. Fanúšikovia a média netrpezlivo čakajú na každú klebetu či kusú informáciu o tom, čo bude režisérov najbližší projekt a tak nikdy nenatočené príbehy Quentina Tarantina žijú viac v predstavách divákov, než na ozajstnom plátne kín.

Podľa najnovších informácii sa však nové dielo na plátna ani nedostane, pretože má ísť o osem dielnu minisériu pre zatiaľ neznámu spoločnos, ktorá sa má údajne začať nakrúcať už v roku 2023. Režisér tieto fakty poskytol pri propagovaní svojej novej knihy Cinema Speculation. Viac detailov však neuviedol. Populárny filmár mal odjakživa rôzne zaujímavé vyjadrenia o svojej práci, pričom mnohé informácie sa nikdy nepotvrdili. Nakrúcať sa mala tretia časť brutálneho filmu Kill Bill, či pokračovanie Star Treku. Ako to nakoniec bude s neoficiálne ohláseným seriálom je teda tiež otázne a na žiadne tvrdenia sa zatiaľ nemožno spoľahnúť.


Quentin Tarantino v minulosti tvrdil, že režisér by nemal nakrútiť viac ako 10 filmov, inak sa začne opakovať. Povedal, že kariéru treba ukončiť v čase, kedy diváci chcú viac. Tým by sa autor nikdy nemal podriadiť, pretože tým utrpí kvalita jeho torby. Podľa tejto teórie “10 a dosť” ostáva Tarantinovi ešte jeden film k dobru. No aj po zatiaľ poslednej snímke Vtedy v Hollywoode sa nechal počuť, že ak film dostatočne uspeje možno to bude jeho posledný. Niekedy sa zdá, že necháva svet schválne v napätí, alebo len skrátka nevie, čo bude ďalej a zvedavosť novinárov mu to iba sťažuje.


Dielo tohto režiséra by však seriál mohol osviežiť. Tarantino je jeden z tých, ktorí nebudú okolo svojich postáv iba jeden príbeh, ale celý bohatý vesmír, hoci nám ho nikdy poriadne neukážu. Na rozdiel od filmu ponúka miniséria hlbší ponor do fiktívneho sveta a to je nepochybne lákavé pre každého autora.


 

Spracoval: Matúš Trišč


Zdroj foto: Gage Skidmore, (CC BY-SA 2.0)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno