Nová Synagóga v Žiline hostí unikátny ženský projekt pod vedením Ivany Mer

Ivana Mer, autentická a citlivá hudobníčka je kreatívnou silou projektu Coração. Novú Synagógu si  vybrala pre jej jedinečné priestory, ktoré poskytujú ideálne podmienky pre plné rozvinutie potenciálu diela. Tím zložený z talentovaných umelkýň z Českej a Slovenskej republiky sa v rámci prvej rezidencie venoval hľadaniu ideálnych foriem pre obraz, svetlo, zvuk a ich spojenie v jedinečnej performance.

„Chcela som, aby dielo presahovalo hudobný rámec. Aby bolo  komplexným svetom a žánrovo sa neobmedzovalo . Spájame   rôzne disciplíny. Hudba je prostriedkom, ktoré celé dielo nesie, prepája a dáva divákovi ucelený  umelecký zážitok,“ povedala Ivana Mer.


Ivana Mer, Zdroj: Darartphotography

Coração (portug. Srdce) prichádza s ambicióznym zámerom ponúknuť divákovi hlboký viacúrovňový  zážitok. Rozpráva príbeh o transformácii srdca človeka, ktorý skrze náročnú životnú skúsenosť a bolesť nachádza živý vzťah s Bohom v jeho rôznorodých podobách. 

“Projekt Coração mě zajímal jako naprosto unikátní rozhodnutí všech zapojených umělkyň udělat něco, co jsme ještě nikdy neviděly, ale vždycky to chtěly zažít…” dodáva Tereza Vejvodová filmová režisérka a tvorkyňa filmov, ktorá do projektu vstupuje ako režisérka a videoartistka. 


Celé dielo budete môcť vidieť, počuť a vnímať 11. júna 2024 v Novej Synagóge v Žiline. Zámer, hudbu a vedenie Ivany Mer dopĺňa režisérka a filmárka Tereza Vejvodová, svetelný dizajn prinesie maliarka a vizuálna umelkyňa Kristína Kandríková, o kostýmy sa postará Daniela Danielis, zakladateľka textilného ateliéru Wnoozow, súčasťou projektu je aj tanečníčka Edita Antalová, fotografka Ester Sabik ako performerka a o scénografiu sa postará regard extérieur projektu Ivana Piatrová. 


 

Zdroj: redakciu informovala Katka Makara

Foto: Darartphotography

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno