Julianne Moore si v Karlových Varoch prevzala Krištáľový glóbus

Medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch sa podľa vyjadrenia prezidenta festivalu Jiřího Bartošku posunul do 54. ročníku a bol slávnostne otvorený.


Bartoška počas svojho prejavu pripomenul 30. výročie nežnej revolúcie a s dojatím poďakoval aj štábu. Ten totiž na úvod otvorenia zaradil retrospektívu spolupráce dvoch ľudí, bez ktorých by festival už vyše 20 rokov nemohol fungovať – práve Jiřího Bartošku a Evy Zaoralovej.


Držiteľka Oscara Julianne Moore si počas slávnostného otvorenia prevzala Krištáľový glóbus za mimoriadny umelecký prínos svetovej kinematografii. Herečka vyjadrila vďačnosť za to, že festivalový zážitok môže prežiť spoločne so svojím partnerom v živote i vo filme – Bartom Freundlichom, ale i so svojou dcérou: „Som nadšená, že tu môžem byť aj so svojou dcérou. Mojim deťom som vždy hovorila, aby sa sústredili na svoje záujmy a že ich to privedie určite k niečomu skvelému. Ja som mala to šťastie, že ma film priviedol nielen k mojej kariére, ale aj k manželovi“.


Pozrite si príchod Julianne Moore so svojím partnerom a rozhovor:


Následne Julianne Moore spoločne s režisérom a hercom Billym Crudupom uviedla otvárací film festivalu – Po svadbe, ktorý je inšpirovaný rovnomenným dánskym filmom režisérky Susanne Bier. Dráma rozpráva príbeh Američanky Isabel, ktorá v Kalkate prevádzkuje sirotinec, závislý od finančných i hmotných daroch. Vo chvíli, keď začnú financie dochádzať, prichádza správa od anonymného sponzora. Ten je ochotný venovať peniaze len za podmienky, že sa s ním Isavel osobne stretne v New Yorku. Tajomným darcom je Theresa, majiteľka mediálneho koncernu. Stretnutie oboch žien je priam osudové nielen pre ne, ale aj pre ich blízkych.

Po projekcii otváracej snímky nastal čas na tradičný koncert s ohňostrojom. Český národní symfonický orchester pod vedením dirigenta Carla Davisa pred početným publikom pri  hoteli Thermal zahral nesmrteľné hity kapely Beatles.

TS: MFF KARLOVY VARY – upravená redakciou mojakultura.sk
Zdroj foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
Zdroj video: Film Servis Festival Karlovy Vary, youtube

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno