Bratislavská partia kamarátov Červený Bicykel si sama vydala svoj prvý album s názvom Nechaj sa zviesť. Kapela sa od začiatku prezentuje vlastnou tvorbou, pričom poslucháčov sprevádza rôznymi štýlmi. Práve pre túto žánrovú pestrosť je ťažké presne určiť, čo to chlapci vlastne hrajú. Možno najbližšie by bolo pomenovanie indie-folk-rock.


Od vzniku v roku 2012 sa v kapele vystriedalo viacero muzikantov, čo prirodzene menilo zvuk a celkový výraz. „ Posledné dva roky sa konečne ustálila partia, ktorej to šlape po muzikantskej, ale najmä ľudskej stránke. Povedali sme si, že je čas niečo nahrať a tak sme sa do toho pustili. V štúdiu sme si to užívali a výsledkom je 10 piesní v slovenčine. Na albume sa predstavili aj štyria hostia, ktorí našu hudbu osviežili nástrojmi ako husle, trúbka, klavír či gypsy jazzová gitara. Texty a hudba sú inšpirované prírodou, cestovaním a samozrejme peknými babami.“ Povedal spevák, gitarista a autor väčšiny piesní Viťo Chrappa.


Červený Bicykel svoj debut už aj vo veľkom štýle pokrstil v bratislavskom Bohéma bare. „Bola to úžasná párty. Prišlo množstvo našich priateľov a fanúšikov. Chceme poďakovať Laskymu zo skupiny Para, ktorý album pokrstil s cyklistickou fľašou, v ktorej však rozhodne nebol žiadny iontový nápoj.“ S úsmevom spomína na veľký deň kapely, bubeník Richard Kamenický. Skupina pravidelne koncertuje po celom Slovensku, ale zahrala si aj v Českej republike. „ Veríme, že dobrá odozva od poslucháčov na náš prvý album nám pomôže hrať ešte viac. Hudba je pre nás krásne hobby popri práci, ale nebudeme sa hnevať, keď sa to zmení“ povedal gitarista Michal Konopeus.

Album Nechaj sa zviesť si môžete celý vypočuť na kapelovom youtube kanály. Tak neváhaj a sadaj!

Červený Bicykel sú:
Víťazoslav Chrappa – spev a gitara, Michal Konopeus – elektrická gitara, Richard Kamenický – bicie, Tomáš Rak -basgitara


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno