Kto by si nepamätal hity ako Ján Amos džínový či Slnko nevychádzaj? Plus k tomu charakteristický vokál Paľa Drapáka. Táto kapela je skrátka nezabudnuteľná a stále žije aj po odchode speváka a lídra. Dokonca jej vyšiel ďalší album, ktorý pokrstil Dominik Hašek. A singel Asi mi chýba text azda ani netreba špeciálne komentovať…


V štedrej nádielke darčekov pri príležitosti svojich 35. narodenín pokračuje slovenská rocková legenda Metalinda. Po novom, v poradí šestnástom albume Moja hviezda žije, klipe s hymnou Českej republiky „nahodenou“ v rockovom kabáte, prináša aj celkom nový klip, ktorý natočila začiatkom mája v centre Košíc. „Dali sme von videoklip ku skladbe Asi mi chýba sex, ktorá je na našom novom albume. Fanúšikom ňou chceme pripomenúť staré dobré časy Metalindy,“ hovorí o novinke s chytľavým refrénom a drsným gitarovým soundom líder skupiny Peter Sámel.


Z natáčania máme veľmi príjemné zážitky. Točili sme v celom centre, kde práve vtedy prebiehali Dni mesta Košice. Každý deň sa v meste niečo dialo, my sme tam behali s kamerou, ľudia sa zapájali do nakrúcania, bavili sa s nami. V klipe sa objavili mažoretky, náhodná Košičanka za bicími, dokonca sme sa primotali aj ku svadbe v košickom Dóme svätej Alžbety. Poňali sme to formou zábavy, atmosféra bola výborná, čo určite cítiť aj z tohto videoklipu natočeného vo všetkej počestnosti,“ s úsmevom popisuje nakrúcanie klipu gitarista. Dynamicky zostrihaný klip, skvelá atmosféra v uliciach metropoly východného Slovenska, charizmatický spevák či neprehliadnuteľný Peter Sámel so svojím typicky rockerským výrazom – to je Metalinda vo forme, v akej ju majú fanúšikovia majú radi. Žiadna umelá vykalkulovanosť, naopak, z piesne aj klipu sála spontánnosť a drsné riffy gitary opäť pripomínajú staré dobré časy Metalindy.


Hviezdu pokrstila hviezda
Album Moja hviezda žije je krstený veľmi nezvyčajne – na každom koncerte skupiny má iného krstného otca.


Špeciálneho a toho najslávnejšieho zo všetkých cédečko získalo na pivnom festivale Pod komínem v Záhliniciach pri Kroměříži. „Sme veľmi radi, že pozvanie prijal a náš nový album nám tam pokrstil Dominik Hašek, absolútna hokejová legenda a obrovský človek, takže verím, že aj náš album bude taký úspešný, ako jeho skvelá kariéra. Po krste si ľudia vyskandovali hymnu, tak sme im zahrali slovenskú a premiéru mala česká v našej rockovej verzii, ktorú spievali už úplne všetci s rukami nad hlavou,“ vraví Peter Sámel.

Natália Novotná, text bol upravený redakciou mojakultura.sk
Zdroj foto: Peter Sámel ml.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno