Pozrite si online predstavenie Divadla Aréna Cyber Cyrano

Divadlo Aréna myslí na všetkých ľudí, ktorí vzhľadom na súčasnú situáciu v súvislosti so šírením koronavírusu na Slovensku budú aj počas apríla tráviť čas doma. Z tohto dôvodu sa divadelníci rozhodli siahnuť do svojho archívu a sprístupniť pre milovníkov divadla jednu z hier, ktorá sa už nenachádza v aktuálnom repertoári Arény.


Inscenácia Cyber Cyrano, ktorej autorom je maďarský dramatik István Tasnádi, nestráca na svojej aktuálnosti, a to najmä v tomto čase, kedy sa náš sociálny kontakt presunul na sociálne siete.


Vďaka súhlasu tvorcov a hercov, ktorým sa chceme aj touto cestou poďakovať, si ju budete môcť pozrieť bezplatne online z pohodlia svojho domova. Záznam inscenácie bude zverejnený na YouTube kanáli Divadla Aréna v stredu, 22. apríla 2020 o 10:00 hodine, kde bude prístupný počas trvania karanténnych opatrení na tomto linku.


CYBER CYRANO


Virtuálna realita je lákavá, lebo v nej sme krajší, vtipnejší a odvážnejší. Cyber Cyrano je príbehom troch stredoškolákov o tom, ako môžu používatelia sociálnych sietí zneužiť svoje profily na manipuláciu ľudí.

Zsuzsi, Máté, a Heni sú spolužiaci na strednej škole. Zsuzsi miluje Mátého, ale jemu sa páči nová spolužiačka, Heni. Zsuzsi sa s odmietnutím nedokáže vyrovnať, a rozhodne sa vzťah Máté a Heni rozbiť. Vytvorí dve falošné identity na internete, Viktora a Moiru, a rozpúta mrazivú virtuálnu hru.

Cyber Cyrano nezobrazuje virtuálnu realitu ako a priori nepriateľské prostredie, ale ako prostriedok riadený, využívaný a zámerne zneužívaný používateľmi. Heni a Máté podľahnú atraktívnemu, aj keď klamlivému virtuálnemu svetu, na úkor možno všednejšej, často konfliktnejšej, ale aspoň skutočnej každodennej reality svojho života.

TVORCOVIA:
Autor: István Tasnádi
Réžia: Simona Nyitrayová
Preklad a dramaturgia: Margit Garajszki
Scéna a kostýmy: Zuzana Formánková
Hudba: Lucia Chuťková
Pohybová spolupráca: Tomáš Sukup
Video: Miroslav Pawelek

ÚČINKUJÚ:
Zsuzsi – Judit BÁRDOS
Máté – Roman POLÁČIK
Heni – Andrea Sabová

PREMIÉRA: 04. október 2015, LOFT Aréna

Zdroj: TS Divadla Aréna

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno