Navštívte vnútorný svet výtvarníka, tanečníka, herca a speváka Davida Bowieho

„Chcel by som vás na film Moonage Daydream, nazvaný podľa jednej z Bowieho piesní, upozorniť nielen preto, že bol na shortliste na Oscara a tento rok získal Grammy za hudobný film. Ale najmä preto, lebo to nie je klasický biografický dokument,“ pozýva divákov dramaturg cyklu Music & Film v Kine Lumière Miro Ulman.

Pri filme Moonage Daydream urobili v dramaturgii Cyklu Music & Film v Kine Lumière výnimku. Zvyčajne v rámci cyklu nehrajú filmy, ktoré boli uvedené distribúcii a dávajú prednosť snímkam, ktoré inak diváci na Slovensku v kine neuvidia. Dôvod? Bez propagácie ho videlo veľmi málo divákov a určite stojí za pozretie. A hoci už vyšiel na fyzických nosičoch, vidieť ho na veľkom plátne s výborným zvukom, českými titulkami a ďalšími Bowieho fanúšikmi v plnom kine je úplne iný zážitok.


„Chcel by som vás na film Moonage Daydream, nazvaný podľa jednej z Bowieho piesní, upozorniť nielen preto, že bol na shortliste na Oscara a tento rok získal Grammy za hudobný film. Ale najmä preto, lebo to nie je klasický biografický dokument,“ pozýva divákov dramaturg cyklu Music & Film v Kine Lumière Miro Ulman. Teda hovoriace hlavy, archívne zábery a fakty ako z Wikipedie. Režisér divákov pozýva skôr na návštevu vnútorného sveta výtvarníka, tanečníka, herca ale najmä speváka Davida Bowieho.


Necháva diváka aby si vytvoril svoj názor prostredníctvom čriepkov z jeho života, hudby a vecí, ktoré ho inšpirovali. Režisér necháva speváka i hovoriť prostredníctvom archívnych záberov či rozhovorov. Hovorí o svete okolo neho, o hudbe, ale aj o svojich obavách aj ambíciách. Film obsahuje nikdy nevidené zábery, animáciu, psychedelické pasáže s farebnými škvrnami….


Výsledný dojem vystihujú slová režiséra: „Tento film je ako jeho pesničky – tie sa síce tiež skladajú zo zvukov a tónov, ale on ich kombinuje tak, že vo vás vytvárajú slovami ťažko vysvetliteľný, ale jedinečný pocit.


Vstupenky: https://www.kino-lumiere.sk/klient-863/kino-241/stranka-8409/film-552196#

Facebook: https://www.facebook.com/events/993760525596719?ref=newsfeed

 

Zdroj: redakciu informoval Miro Ulman, dramaturg cyklu Music & Film v Kine Lumière

Foto: CinemArt SK

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno