Príbeh o českom vojvodcovi, nikdy neporazenom Janovi Žižkovi je po dlhých rokoch čakania pripravený na kinodistribúciu a láka nás prvým trailerom.

Film bol hotový už pred takmer 4 rokmi. Aj kvôli pandémii však režisér Petr Jákl čakal s uvedením do kín. Najdrahší český film v histórii, ktorého rozpočet sa vyšplhal až na pol miliardy českých korún uvidíme v kinách 8. septembra.


Obsadení boli známi hollywoodski aj českí herci. V hlavnej úlohe uvidíme amerického herca Bena Fostera známeho z filmov ako X-men: Posledný vzdor, 3:10 vlak do Yumy, alebo Hell or High Water. Veľkou posilou pre projekt bol aj dvojnásobný oscarový víťaz Michael Caine, posledné roky známy najmä svojou spoluprácou na filmoch režiséra Christophera Nolana. K silnej zahraničnej hereckej posádke sa pridal aj známy herec a režisér Til Schweiger. Z českých hercov uvidíme Karela Rodena, Ondřeja Vetchého či Mareka Vašuta.


Dej filmu sa odohráva v roku 1402 a zaznamenáva vzostup husitského vojvodcu, ktorý sa postavil za práva obyčajného ľudu až sa z neho stala legenda národa. Film by mal zachytiť aj jedinečnú bojovú stratégiu žoldnierskeho vojvodcu, vďaka ktorej nebol v boji nikdy porazený.


Okrem iných sa vo filme objaví aj Spevák Ben Cristovao v úlohe kočovného bojovníka, alebo herný vývojár Daniel Vávra v zatiaľ nešpecifikovanej role.


Okrem Česka a Slovenska bude mať film premiéru aj v USA a to 9. septembra.

Zaujímavosťou je aj titulok v samotnej ukážke filmu, ktorý uvádza, že príbeh Jana Žižku bude prístupný aj ako videohra. Konkrétne pôjde o priamu adaptáciu filmu, o ktorú sa postará slovenské herné štúdio Cypronia. Hra s otvoreným svetom má niesť názov Medieval, teda totožný s názvom filmu v zahraničnej distribúcii. Okrem toho bude film sprevádzať aj ďalšia menšia hra pre mobily Medieval AR.

Spoločne tak ide nepochybne o mimoriadne ambiciózny a v našich končinách nevídaný projekt.

 

 

Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj foto: bioskop.cz, vortex.cz, Stanislav Honzík, Eliška Bartlová

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno