Divadelnú adaptáciu slávnej rozprávky podľa Jeanne Marie Le Prince de Beaumont predstaví divadelno – šermiarska skupina Exulis 2. a 3. augusta 2019 vo večerných hodinách.


SNM-Múzeum Červený Kameň Vás pozýva na nočné prehliadky s rozprávkovou tematikou: Kráska a zviera. Vstúpte aj vy do tejto nesmrteľnej rozprávky, ktorá fascinuje ľudí mnohých generácií. Navyše, jej spracovanie a najmä prostredie Hradu Červený Kameň dodá divadelnému predstaveniu osobité čaro.


„Neha a krutosť. Môže to druhé liečiť to prvé? Rozhodne. A ako? Láskou.“


Starý opustený zámok skrýva mnohé tajomstvá, v jeho prázdnych sálach prebýva dávne prekliatie. Len láska dokáže zlomiť jeho moc. Príbeh o nevinnej panne a netvorovi zostane navždy nadčasovou témou plnou metafor.


Hrad Červený Kameň, zdroj foto: SNM – Múzeum Červený Kameň

Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér múzea, originalitu spracovania tejto známej rozprávky priblížil: „Príbeh o nevinnej panne a netvorovi zostane navždy nadčasovou témou plnou metafor.“ Dodal, že spracovanie pôvodnej rozprávky je nové: s akčnými choreografiami pohybových scén v mágii svetiel a tieňov v podaní divadla histórie v pohybe Exulis.
Predstavenie je vhodné pre divákov od 7 rokov.

Nočné prehliadky začínajú každú celú hodinu od 18.00 do 22.00 hod.

Zdroj textu a foto: SNM Múzeum Červený Kameň – správa bola upravená redakciou mojakultura.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno