Košická galéria VUNU oslávi svoje narodeniny každoročnou výstavou v opustenom, no historicky významnom priestore, ktorý nemá kontakt so súčasnou formou umenia.


Minulý rok šlo o Baťov dom na Hlavnej ulici, tentokrát vyplnia celé poschodie kedysi najväčšieho obchodného domu Československa, Dargov.


Košičanom známy OD Dargov, ktorý tvorí neodlúčiteľnú súčasť starého mesta, a ktorý po desaťročia poskytoval služby nejednému z nás, sa tentoraz posunie ešte ďalej a vyplní svoju opustenú časť moderným umením.


Prázdnotu vyplní výročná výstava s pod názvom 3KO – 3ienále súčasného obrazu Košice. Tento mnohým neznámy názov sa však v Košiciach neobjavil po prvý raz. 3ienale ako také, je veľká prehliadka umenia, ktorá sa cyklicky opakuje každé tri roky. Košice sa s ňou stretli v roku 2013, keď boli európskym hlavným mestom kultúry, no pôvodní organizátori tento plán v roku 2016 už opäť nenaplnili.


Výročná výstava VUNU – 3ienále súčasného obrazu Košice
25. September / 17:00 OD Dargov / Štúrova 1
Kurátor výstavy: Nikolas Bernáth
Architekt výstavy: Tomáš Kocka

Vystavujúci autori: Zuzana Balážová, Tibor Czitó, Radovan Čerevka, Dead Janitor, David Demjanovič, Lucia Dovičáková, Svetlana Fialová, Richard Janeček, Jaroslav Kyša, Jarmila Mitríková, Eva Moflárová, Kanrec Sakul, Alex Selmeci, Erik Sikora, Boris Sirka, Ongjen Tadić, Ján Vasilko, Samuel Velebný

VUNU, ako aktívna košická galéria tento odkaz nenecháva zomrieť, a preto po šiestich rokoch prináša 3ienale vo vlastnej podobe. V priebehu 25. a 26. septembra budú mať návštevníci príležitosť spoznať mnohých košických umelcov, ktorí sa však radia aj medzi navýznamnejších slovenských umelcov súčasnosti a spolu s nimi sa predstavia aj výrazní študenti umenia. #3KO zároveň prinesie príležitosť zažiť výstavu na neštandardnom mieste, ale aj objaviť nový pohľad na kultúrny život Košíc.

 

Zdroj: TS Galéria VUNU

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno