Načítám Akcie

« Všetky Akcie

  • This Akcia has passed.

SVET (PODĽA) URBANA

2. augusta | 20:00 - 21:20

7€
REALIZAČNÝ TÍM:

Réžia: Richard Sanitra
Dramaturgia: Uršuľa Turčanová
Scéna a kostýmy: Peter Petrinec

OBSADENIE:

Ondřej Daniš
Daniel Výrostek
Mária Knoppová
Vladena ŠkorvagováREALIZÁCIA ZÁZNAMU:

Video Studio PROMOTION, s.r.o. 2021

INFORMÁCIE K VYSIELANIU:

Prihlásiť sa na sledovanie záznamu predstavenia môžete v čase jeho trvania (20:00 – 21:20), pričom ho budete môcť sledovať od začiatku do konca.

Divadla J. G. Tajovského vznikla inscenácia Svet (podľa) Urbana. Ožívajú v nej básne, piesne, výroky, eseje, rozprávky aj míľniky života Jozefa Urbana.
Jozef Urban bol známy básnik, textár, publicista. Večný rebel, enfant terrible, prorok bohémov. Nežný, zúrivý, svoj. Človek, ktorý predčasne odišiel, ale ktorého slová znejú dodnes. Osobnosť, ktorú je dôležité si pripomenúť. Osobnosť, ktorá je navždy spätá aj s mestom Zvolen. Narodil sa v Košiciach, rozmach zažil v Bratislave, najspokojnejšie roky však boli práve tie vo Zvolene, kde žil niekoľko rokov až do tragickej autohavárie, ktorá vo veku 34 preťala niť jeho života a tvorby.

Už len texty známych piesní majú úroveň, ktorá sa dotkne duše človeka. Jozef Urban je autorom textov Voda, čo ma drží nad vodou, Vráť trochu lásky medzi nás, Možno sa ti zdá, Len s ňou, Hey you, Kráľovná Mária či Kým nás máš. Tieto a ďalšie piesne odznejú naživo hrané a spievané aj v inscenácii.


Facebookmail

Podrobnosti

Datum:
2. augusta
Čas:
20:00 - 21:20
Cena:
7€
Web:
https://djgt.sk/predstavenia/svet-podla-urbana/

Miesto konania

On-line

Usporiadateľ

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského
Web:
https://djgt.sk/