V dátumoch 18. až 20. jún 2021 sa na futbalovom ihrisku malebnej dedinky Horná Mičiná, uskutoční už 6.ročník divadelno-hudobného festivalu pre celú rodinu, plný divadiel, koncertov, workshopov, diskusíí a nového cirkusu.

Za myšlienkou unikátneho divadelno-hudobného festivalu pre celú rodinu stoja nadšenci kultúry zoskupení v Klube HaD (Hudby a Divadla). Okrem prevádzkovania malého klubu, s kapacitou do 100 divákov, v srdci Banskej Bystrice, sa rozhodli pustiť aj do väčšieho projektu. A tak neďaleko Banskej Bystrice, v dedinke Horná Mičiná, vznikol festival Mičinský pitvor. A čo vlastne Mičinský pitvor je? Okrem iného aj trojdňové spojenie divadelných predstavení, koncertov, aktivít pre všetkých umenia chtivých, bez rozdielu veku a schopností, dielničiek a takzvaného “Nového cirkusu“. Ak by ste čakali v novom cirkuse drezúru zvierat, Mičinský pitvor vás asi sklame, pretože ide o nezabudnuteľné umenie veselých klaunov, akrobatov, hercov a hudobníkov.

Program 6. ročníka Mičinského pitvora bude skutočne bohatý. Na pódiu sa počas troch nabitých dní predstaví okrem iných napríklad aj kapela Heľenine Oči, vymýšľankyňa, moderátorka, herečka, ale najmä mama na plný úväzok Kristína Tormová, nezávislé divadelné zoskupenie Odivo, prvá slovenská škola moderného cirkusu CirKusKus, herec a hudobník Martin Geišberg, divadlo Damúza, živá hudba a divadlo v jednom Fekete Seretlek, Divadlo Š.E.M., Teatro Tatro Štúdio, žongléri Kyselí krastafci a ďalší. Na svoje si rozhodne prídu malí i veľkí. Vstupenky na Mičinský Pitvor 2021 je možné zakúpiť v sieti Ticketlive.sk.


Spracovala: redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto a video: archív Mičinský pitvor, Dominik Janovský, Zuzana Štrkula


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno