Zlatý klinec mesiaca Frankofónie

Mesiac Frankofónie sa vyvrcholí dvoma podujatiami: vo štvrtok 28. marca 2019 to bude Semifinále speváckej súťaže Spievam po francúzsky vo V-klube o 10:30 a v piatok 29. marca 2019 v Kaviarni Berlinka zaspieva vychádzajúca hviezda francúzskeho popu Charles-Baptiste o 20:00. Tento stopercentný francúzsky elektro-popový večierok so spevákom a DJ-om Charles-Baptistom zavŕši tohtoročný Mesiac Frankofónie v Bratislave.


Semifinále speváckej súťaže Spievam po francúzsky je už tradičným podujatím Mesiaca Frankofónie v Bratislave. Súťaž, ktorá nie len oslavuje, ale doslova ospevuje francúzsky jazyk!
Do tohtoročného západoslovenského semifinále sa prihlásilo až 28 súťažiacich v troch vekových kategóriách (do 14 rokov, od 15 do 17 rokov, a od 18 rokov), ktorí budú interpretovať piesne z pestrého repertoáru piesní frankofónnych spevákov: od belgickej popovej princeznej Angèle, po kanadskú baladovú kráľovnú Cœur de Pirate, cez známeho francúzskeho rappera Maître Gimms pôvodom z Konga.


Karolína Kantorová – víťazka minulého ročníka Spievam po francúzsky

Každého súťažiaceho ohodnotí odborná porota na základe kvality speváckeho výkonu, ako i kvality francúzštiny, a určí v každej vekovej kategórii jedného víťaza, ako i celkového semifinálového víťaza. Víťazi každej vekovej kategórie západoslovenského semifinále zabojujú 4. mája 2019 vo finále tejto súťaže, ktoré sa uskutoční v Banskej Bystrici.
Exkluzívny člen poroty: Charles-Baptiste


Charles-Baptiste zahrá a zaspieva vlastné piesne i celosvetovo známe, staršie, či novšie, hity od umelcov ako Charles Trenet po Daft Punk cez France Gall, Stromae, či La Femme. Tento koncert oživí ducha francúzskej hudobnej elegancie v modernom radostnom elektro-popovom štýle.


Spevák a DJ Charles-Baptist bude Zlatým klincom mesiaca Frankofónie

Charles-Baptiste predstavuje v súčasnosti vychádzajúcu hviezdu francúzskeho popu. Mladý Francúz je protikladom spevákov svojej vlastnej generácie. Vďaka svojej charizme a prekypujúcej energii ukazuje modernú tvár „variété française“.
Jeho prvý album Les Sentiments Inavouables (Nepriznané city, Mercury / Universal – 2014) a adaptácia piesne Get Lucky (Sois Heureux) vo francúzskom jazyku mu priniesli prvý veľký úspech. Nielen vo Francúzsku, ale i v zahraničí. Napriek svojmu mladému veku, Charles-Baptiste vystúpil už v mnohých krajinách: Kanada, Južná Kórea, Čína, Hong-Kong, Macao, Dominikánska republika, Poľsko, Taiwan, Srí Lanka, Filipíny, Malajzia, Peru a dokonca aj v Arménsku, kde spieval pri príležitosti minuloročného Svetového Summitu Medzinárodnej Organizácie Frankofónie v Jerevane. Má za sebou už viac ako 150 sólových koncertov.
Fanúšikovia tohto francúzskeho speváka sa môžu tešiť aj na jeho druhý album, ktorý by mal vyjsť už tento rok.

Zdroj foto: Francúzsky inštitút na Slovensku

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno