Nenechajte si ujsť vianočný koncert ženského speváckeho zboru Les Sirènes, ktorý je každý rok pre návštevníkov nezabudnuteľným zážitkom.

nedeľu, 18.12.2022 o 18:00 si v kostole Klarisiek budete môcť vypočuť okrem svetových vianočných piesní a kolied aj obľúbené A Ceremony of Carols od Benjamina Brittena, ktoré patrí medzi najkrajšie vianočné hudobné diela vôbec. Cyklus zaznie v hudobnom doprovode harfistky Adriany Antalovej, čo vystúpeniu dodá intimitu a umocní tak atmosféru prichádzajúcich Vianoc.   


Lukáš Kunst a jeho spevácky zbor Les Sirènes

“A Ceremony of Carols zaznie v Bratislave na Vianočnom koncerte Les Sirenes. Jedná sa o interpretačne náročné dielo, na ktoré si veľa súčasných zborov netrúfne,” hovorí Lukáš Kunst,dirigent a umelecký vedúci speváckeho zboru. „Výzvou je tiež špecifická anglická výslovnosť, keďže toto dielo vzniklo na texty stredovekých anglických kolied,“ dodáva.


Špeciálnym hosťom koncertu bude aj charizmatický slovenský barytonista Pavol Kubáň, ktorý je sólistom Národného divadla v Prahe. Skvelí slovenskí interpreti a bohatý program vianočného koncertu sú prísľubom umeleckého zážitku a tak potrebného stíšenia v predvianočnom čase. 


O Les Sirènes

Ženský komorný zbor Les Sirènes založil v roku 2018 dirigent Lukáš Kunst. Veľkú časť repertoáru telesa tvorí slovenská a česká hudba. Zbor si zakladá na kvalitnej interpretácii, vynikajúcej hlasovej kultúre, intonačnej a rytmickej precíznosti s veľkou dávkou muzikality, vďaka čomu je držiteľom viacerých medzinárodných ocenení.


18.12.2022 / 18:00
Klarisky – Bratislava

Benjamin Britten – Ceremony of Carols

Svetové vianočné koledy a melódie

Les Sirènes, zbormajster: Lukáš Kunst

barytón: Pavol Kubáň

harfa: Adriana Antalová

House band of Les Sirènes: Richard Šarközi – klavír, Pavol Bereza – gitara, Tibor Farkaš – kontrabas, Richard Voľný – bicie

 

Zdroj: Tlačová správa – o koncerte informoval Lukáš Kunst, zbormajster speváckeho zboru Les Sirènes

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno