Už od 26. júna sa môžu deti od 6 do 14 rokov zúčastniť zážitkového divadelného workshopu  s názvom Ako na to 2 z dielne Divadla SpozaVoza. 

Mladí účastníci si budú môcť na vlastnej koži vyskúšať prácu režiséra, herca alebo výtvarníka. Prostredníctvom workshopu si budú môcť vyskúšať tvorivý proces s profesionálmi od prvého nápadu až po finálny javiskový tvar. Workshopy obohatia vzdelávací proces pre deti 1. a 2. stupňa základných škôl, prehĺbia ich zážitkové schémy a poskytnú im spoznať divadlo a divadelný proces priamo zo zákulisia.

Deti si osvoja techniky výstavby dramatického textu, využitia storytellingu, logiky, motoriky a kritického myslenia. Nadobudnú zručnosti vo výtvarnej, hudobnej, pohybovej či filmovej zložke v oblasti umenia, zoznámia sa s klasickými, ale aj súčasnými divadelnými formami (objekty, materiály, projekcia, slovo, bábka). Novými trendmi a otvorenou komunikáciou vo vzťahu divák – herec sa poskytne deťom väčší priestor na vnímavosť, kreativitu a fantáziu.Téma projektu je taktiež spätá s výročím úmrtia významného slovenského spisovateľa P. O. Hviezdoslava. Vďaka jeho významnej tvorbe sa bude dať deťom a mládeži prispôsobenou náučno-hravou, nenásilnou a vtipnou formou lepšie uchopiť porozumenie s umením ako takým. Na jednotlivých príkladoch jeho tvorby bude možné skúmať štýl písania, uchopenie tém či analyzovať inscenované podoby textov.  Okrem nadobudnutia umeleckých hodnôt si deti hravou formou zlepšia komunikačné zručnosti, prácu v kolektíve a súdržnosť.

Všetky aktivity sa budú konať 26.6. v čase od 9:00 – 12:00 v novovzniknutom priestore Rozprávkový Gašparko v mestskej časti Petržalka na Topoľčianskej ulici. Jedného workshopu sa môže zúčastniť až 20 detí.

Vstupenky je možné zakúpiť na portáli tootoot.fm. Po zakúpení vstupenky na daný termín (alebo viaceré) je potrebné kontaktovať divadlo na email divadlo@spozavoza.sk s informáciou o veku dieťaťa, ktorý je potrebný na správne zaradenie do skupiny.

Zdroj: TS Divadlo SpozaVoza doplnená redakciou mojakultura.sk


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno