Dvoma predstaveniami operety Emmericha Kálmána Vojvodkyňa z Chicaga, v pondelok 12. septembra a v utorok 14. septembra, otvorí novú divadelnú sezónu Opera Štátneho divadla Košice. Najmä to prvé bude mimoriadnou udalosťou. Bude venované umeleckej patrónke predstavenia, pani Yvonne Kálmán, ktorá opäť pricestuje z USA do Košíc, aby aj s košickou Vojvodkyňou z Chicaga svoje krásne nedávne  životné jubileum 85 rokov.

„V mene všetkých divadelníkov, ale aj priaznivcov nášho divadla, želám pani Yvonne k jej nedávnemu sviatku veľa zdravia, lásky, šťastia a pohody a ešte veľa spoločných projektov Štátneho divadla Košice a Emmericha Kálmána. Je pre nás nesmiernou cťou a poctou, že po dvoch návštevách v júli a v septembri minulého roka zavíta pani Yvonne Kálmán, Grande dame operety a dcéra slávneho operetného skladateľa Emmericha Kálmána a ambasádorka jeho hudby, opäť do nášho divadla. Budú ju sprevádzať jej priatelia a fanúšikovia operety z USA aj Mexika, ale aj hostia z ďalších krajín. Na predstavení operety Vojvodkyňa z Chicaga venovanom okrúhlym narodeninám pani Yvonne, sa zúčastní aj jeden z najvýznamnejších svetových operných kritikov, pán Manuel Brug, ktorý je okrem iného aj prispievateľom renomovaného nemeckého časopisu Die Welt,“ hovorí riaditeľ košickej opery Roland Khern Tóth.


V oboch predstaveniach sa v titulnej postave americkej miliardárky Mary predstaví vynikajúca Eva Bodorová, čerstvá držiteľka Ceny ministerky kultúry. V postave princa Borisa uvidia diváci domáceho sólistu Titusza Tóbisza, o ktorom pani Yvonne Kálmán po premiérach povedala, že dokonale stvárňuje predstavu jej otca o tejto postave. Diváci sa môžu tešiť aj na ďalšie výborné výkony sólistov opery,  hercov činohry či tanečníkov baletu, ale aj zboru a orchestra. To všetko pod taktovkou šéfdirigenta opery Petra Valentoviča.  Recenziu z predstavenia si môžete prečítať TU.


Hneď na úvod novej sezóny tak v Štátnom divadle Košice divákov čakajú krásne operetné melódie. Zažijú súboj amerického jazzu a maďarského čardášu, módnu prehliadku s Marylin Monroe a postavami z Disney rozprávok, ale aj stávku troch miliárdárskych kamarátok z Ameriky, ktoré chcú kúpiť celé kráľovstvo aj s princom Borisom, ale predovšetkým: happy end a lásku troch generácií.


 

Zdroj: TS Svjatoslav Dohovič, web editor a PR


Zdroj foto: Joseph Marčinský

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno