Warner stavil na novú kartu: vybral si Jokera

Divízia superhrdinských filmov od štúdia Warner Bros. sa rokmi nevyhla zmätočným a často nepochopiteľným rozhodnutiam. Proti zrušeniam viacerých projektov aj nezmyselným reštartom však stojí jedna z mála komerčných istôt a tou je Joker s Joaquinom Phoenixom.

Krátko po tom ako nová spoločnosť Warner Bros. Discovery rozhodla, že filmová Batgirl nebude uvedená na trh v žiadnej forme – hoci film je už prakticky hotový – máme tu čerstvé správy o chystanom pokračovaní mimoriadne úspešného Jokera z roku 2019. Do roly paranoidného schizofrenika sa vráti Oscarom ocenený Joaquin Phoenix a jeho náprotivkom sa podľa nových informácií naozaj stane Lady Gaga ako Harley Quinn. Pre Phoenixa to bude prvý raz, čo sa do nejakej svojej roly znova vráti.


Pred troma rokmi režisér filmu Todd Phillips efektívne využil divácky dopyt po hlbšom a menej priamočiarom príbehu zo sveta superhrdinov, ktorý by obecenstvu ponúkol čosi iné, než čo bolo v tej dobe na trhu. Hoci šlo stále o komerčnú záležitosť, mnohým táto blockbusterová psychologická dráma popri iných superhrdinských trhákoch dobre padla, o čom svedčia aj vyše miliardové celosvetové tržby. Podľa všetkého, tvorcovia nehodlajú zmeniť svoj prístup a znova raz chystajú príbeh v originálnom šate.


 

Nový Joker s podnázvom Folie à deux by totiž mal byť koncipovaný ako muzikál, avšak stále s ratingom R, teda mládeži bez sprievodu rodiča bude film neprístupný.

Phillips už so spomínanou speváčkou pracoval ako producent na hudobnej snímke Zrodila sa hviezda v hlavnej úlohe s Bredleym Cooperom. Dôkazom, že to tvorcovia myslia vážne je aj krátky teaser, ktorý Lady Gaga zverejnila na svojom Twitteri. Svetová premiéra pokračovania príbehu o najznámejšom Batmanovom nemesis je naplánovaná na 4. október 2024.


 

 

Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj foto: Continental film, teaser: Warner Bros

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno