Riaditeľka Baletu SND Nina Poláková končí vo funkcii, nahradí ju bývalý baletný sólista, kostýmový výtvarník, manažér, ktorý už na poste šéfa baletu SND pôsobil.

V SND prichádza k výmene na poste vedenia umeleckého súboru Baletu SND. Zo svojho postu odchádza riaditeľka baletu Nina Poláková, výnimočná tanečníčka, ktorá prevzala baletný súbor po úspešnej ére Jozefa Dolinského ml. Baletný súbor aj pod jej vedením potvrdil svoju pozíciu mimoriadnej obľúbenosti v očiach verejnosti. So svojím tímom priviedla na dosky SND výpravné zahraničné tituly a choreografické mená, a intenzívne pracovala na skvalitňovaní súboru.


Nina Poláková odviedla počas viac ako tri a pol ročného obdobia v Slovenskom národnom divadle veľký kus práce, za ktorý sa jej generálny riaditeľ Matej Drlička poďakoval. Prajeme jej veľa šťastia a úspechov.


Novým riaditeľom Baletu SND bude Andrej Sukhanov, ktorý sa za viac ako dvadsať rokov svojho pôsobenia v slovenskom profesionálnom divadelnom priestore etabloval ako umelec a skúsený manažér. Ako riaditeľ Baletu SND Sukhanov už pôsobil od 23. mája 2011 do 28. augusta 2012. S vedením súboru má skúsenosti, rovnako tak viedol baletný súbor v Košiciach. V minulosti pôsobil ako baletný sólista, v uplynulých rokoch ako výtvarník scény a kostýmov.


 

Zdroj: Redakciu informovala Jana Alexová, PR manažérka SND, doplnila redakcia mojakultura.sk


Foto: SND

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno